Virtuális sört fizettek a Linuxért

Talán nem annyira közismert, Linus Torvalds első jutalma a Linux operációs rendszerért a hírnév mellett nem pénz volt...

  • techline.hu techline.hu
Virtuális sört fizettek a Linuxért

Talán nem annyira közismert, Linus Torvalds első jutalma a Linux operációs rendszerért a hírnév mellett nem pénz volt, hanem virtuális sör, amit két, magukat az Oxford Beer Trolls néven emlegető fiatalember küldött a rendszer atyjának. Hogy ez amolyan városi legenda, avagy valóság-e, az kérdéses, az viszont biztos, hogy a Linux operációs rendszer 20. születésnapját ünnepli. Az elmúlt két évtizedben sok minden történt vele, mára ezernél is több fejlesztő dolgozik rajta, a kernel pedig 13 milliónál is több sort tartalmaz.

Bár a Linuxot az ingyenesség szinonimájaként is használják az IT-ban, azt azért látni kell, hogy ma már a Linux, illetve a rá épülő megoldások rendkívül fontos szerepet játszanak számos szervezet informatikai infrastruktúrájában, illetve mindennapi életében. Így nem meglepő, hogy számos vállalati alkalmazás gyártója javasolja és támogatja általános futtatási környezetként a Linux szerver rendszereket, illetve kiemelten a Novell által forgalmazott SUSE Linuxot. A rendkívül megbízható, kiválóan együttműködő és egyszerűen felügyelhető SUSE Linux Enterprise Server nyílt forráskódú alapjának köszönhetően költséghatékonyan működteti a fő üzleti szolgáltatásokat, biztonságossá teszi a hálózatokat, egyszerűsíti a heterogén infrastruktúrát, emellett maximális hatékonyságot biztosít.

Ezúttal kívánunk boldog szülinapot a Linuxnak, a hirdetés alatti infografikával.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.