Beszélnünk kell Amerikáról! – Nagy Gábor a Fülkében 

Kaotikus volt a második első év és még nem vagyunk a végén. De beszélnünk kell Donald Trumpról. A mögötte lassan repedező MAGA-táborról, a megjelenő antiszemitizmusról, a politikai gyilkosságról. Az éledező demokratákról, fals reményekről. A keresztényistákról, a techoligarchiáról. És a háborúkról. Azokról, amikben az Egyesült Államok érintett, és amit még elindíthat. Az utódlásról, hiszen beindult az erőközpontok között a mozgolódás. Vendégünk Nagy Gábor, a HVG vezető szerkesztője, Világ rovatunk vezetője. 







Handelsblatt-kommentár: Akárhogy szidalmazza Trump, Európa továbbra is a legvonzóbb kontinens, de a sarkára kell állnia

Orbán védjegye lett, hogy mindent szabotál az EU-ban, otthon viszont a hatalmát fenyegeti az új pedofilbotrány. Van-e valaki, aki meg tudja állítani Európában a populista jobboldalt? Nem véletlen, hogy hírek szerint az USA éppen Magyarországot, Lengyelországot, Olaszországot és Ausztriát akarja kiszakítani az Unióból – más ezt csak megmosolyogja. 2028-ban lejár a MAGA szavatossági ideje. Témák és vélemények a világsajtóból.