Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Már készítik az amerikai légierő új generációs harci gépét

Megkezdődött az amerikai légierő új generációs harci gépe, a JSF első példányainak összeszerelése, s egy év múlva sor kerül ezek repüléseire is - közölte Brüsszelben a gépet gyártó nagy amerikai hadicég, a Lockheed Martin elnöke, Robert Stevens, aki azonban elismerte: egyelőre még nem tudják, az amerikai haderő és a külföldi országok összesen hány gépet fognak megrendelni.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Már készítik az amerikai légierő új generációs harci gépét

A JSF (Joint Strike Fighter) az amerikai hadiipar egyik legnagyobb vállalkozása. Egyaránt képes vadászgépként repülni, illetve - bombázóként - földi célpontokat támadni, s ennek megfelelően elkészülte után az amerikai haderőben több géptípust is a JSF-fel váltanak majd fel.

Ez lép majd az amerikai légierő F-16-os vadászgépei és A-10-es bombázói helyére, a haditengerészetnél az F/A-18-as Hornet vadászbombázókat, a tengerészgyalogságnál pedig a helyből fel- és leszálló Harrier vadászbombázókat cserélik majd le az új géptípussal. Ez önmagában is jóval több mint ezer gépet jelentene, ám a költségek leszorítására a Lockheed kilenc külföldi országot is bekapcsolt a fejlesztési-gyártási együttműködésbe, s ezektől szintén megrendeléseket remél. Stevens közölte: azt remélik, hogy másfél éven belül a partner országokkal aláírják az úgynevezett "egyetértési jegyzőkönyveket", amelyek jeleznék, hogy ezek az államok hány gépet akarnak beszerezni saját haderejük számára a JSF-ből.

Az új gépnek a sokrétű követelmények miatt három különböző változata készül majd: egy a légierő számára, egy a haditengerészetnek, s egy helyből fel- és leszálló típus. A hatalmas megrendelésért a Boeing és a Lockheed futott versenyt egymással, s a Pentagon végül 2001-ben a Lockheed mellett döntött.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.