A felmérésben részt vevők 42 százaléka helyesli csak az elnök tevékenységét, míg 55 százalékuk nem ért vele egyet. Ha idén tartanának elnökválasztást, a megkérdezettek 55 százaléka a Demokrata Párt valamelyik - a hipotetikus kérdésben nem nevesített - jelöltjére szavazna, és csak 40 százaléka George Bushra. A tavalyi elnökválasztáson Bush 51-48 százalékos arányban győzte le John Kerry szenátort, a Demokrata Párt jelöltjét.
Az amerikaiak 58 százalékának kedvezőtlen a véleménye az egy évtizede a kongresszusi többséget adó Republikánus Párt munkájáról is, amellyel csak 38 százalék elégedett. A demokrata párti törvényhozók sem szerepelnek azonban fényesen, és a megkérdezetteknek csak a 41 százalék tartja megfelelőnek kongresszusi tevékenységüket.
A félidős kongresszusi választások előtt egy évvel az amerikaiak 54 százaléka adná voksát inkább olyan képviselő-, vagy szenátorjelöltre, aki szemben áll az elnökkel, és csak 38 százalékuk szavazna republikánus párti jelöltre. Az iraki háborút az amerikaiak egyenlő arányban, 49-49 százalékban támogatják, illetve tartják hibának. A többség azonban, 57 százalék úgy ítéli meg, hogy a helyzet egyre romlik a közép-keleti országban, ahol a kedden halt meg a kétezredik amerikai katona az invázió kezdete óta.
A Fehér Ház másik keservét, a Valerie Plame CIA-ügynökkel kapcsolatos botrányt illetően minden tíz amerikai közül négy úgy hiszi, hogy George Bush elnök és Dick Cheney alelnök tanácsadói törvényt sértettek, amikor 2003-ban kiszivárogtatták a sajtónak egy CIA-ügynök nevét az iraki háború igazolásáért folyó politikai csatározásokban, további 40 százalék pedig azon a véleményen van, hogy eljárásuk ugyan nem sértett törvényt, de etikátlan volt.
Egy másik közvélemény-kutatás, a Harvard Egyetem John F. Kennedy intézetének felmérése szerint az amerikaiak 73 százaléka nem bízik az ország vezetőiben, 66 százalékuk pedig egyenesen úgy véli, hogy az Egyesült Államokban vezetői válság van.
A felmérés a Fehér Háztól a kongresszuson át a szövetségi, állami és helyi vezetőkre is kiterjedt. A válaszolók 64 százaléka úgy véli, hogy az ország sora jobban menne, ha több nő töltene vezető tisztséget. Ami meglepetés, a férfiak 69, a nőknek pedig 61 százaléka vélekedik így.
Az amerikaiak egyre elégedetlenebbek George Bush-sal
Az amerikaiak egyre elégedetlenebbek George Bush elnökkel, akinek a csökkenő népszerűségi mutatóját a Republikánus Párt is megsínyli a Gallup közvélemény-kutató intézet által közzétett felmérése szerint.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.