szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A parti vizek közös ellenőrzéséről állapodott meg Spanyolország és Szenegál annak érdekében, hogy útját állják a Spanyolországhoz tartozó Kanári-szigetekre irányuló menekültáradatnak.

Alfredo Pérez Rubalcaba spanyol belügyminiszter soron kívüli dakari útjára azt követően került sor, hogy csupán péntek óta több mint 1600 menekült érkezett túlzsúfolt halászbárkákon a Kanári-szigetekre. A menekültek újabb hulláma 18 ezerre növelte az év kezdete óta a szigetcsoportra érkező illegális bevándorlók számát, amely így mintegy négyszer akkora, mint az egész tavalyi évben volt.

A spanyol belügyminiszter a kétoldalú megbeszéléseket követően, hétfőn jelentette be a szenegáli fővárosban, hogy Madrid még ezen a héten két járőrhajót küld a szenegáli partokhoz. "Az illegális bevándorlás nem csupán Spanyolország, Szenegál vagy az Európai Unió problémája, hanem mindannyiunk közös problémája" – hangsúlyozta Pérez Rubalcaba.

Ousmane Ngom szenegáli belügyminiszter szerint az illegális bevándorlás „emberi drámává” vált, amelynek kezelése érdekében „alternatív megoldásokat” kell szorgalmazni a kivándorolni szándékozó fiatalok számára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Franciaországban kérnek a legtöbben menekültstátust

Franciaországban kérnek a világon a legtöbben menekültstátust, miközben a bevándorlók többsége családegyesítés céljából folyamodik francia tartózkodási engedélyért - derült ki a francia integrációs és bevándorlási megfigyelő intézet (OSII) éves jelentéséből, amelyet a Le Figaro párizsi napilap csütörtökön tett közzé.

MTI Világ

Megrendítő a mitrovicai roma menekülttáborban élők helyzete

A koszovói ENSZ-igazgatás (UNMIK) régóta tud a Kosovska Mitrovica-i roma menekülttáborban élők súlyos, megrendítő helyzetéről, mindent megtesz annak érdekében, hogy a helyi ólombánya mellett élő elűzöttek visszakerüljenek otthonukba - közölte Kakuk György, az UNMIK észak-koszovói szóvivője, reagálva a menekült romák helyzetéről szóló dokumentumfilmre, amely a budapesti székhelyű Európai Roma Jogvédő Központ (ERRC) megbízásából készült.