A szerdai kísérlet tárgya egy Sahin-I típusú, Hatf IV néven ismert, 700 kilométer hatótávolságú rakéta volt – közölte a pakisztáni hadsereg közleményben. A tesz helyét nem árulták el, de egy védelmi illetékes elmondta, hogy a rakéta eltalálta a kijelölt célt. A kísérlet "része a hadsereg stratégiaierő-parancsnoksága tesztsorozatának, sőt annak csúcspontja, és sikerével bebizonyosodott, hogy a Sahín-I rakétákkal felszerelt stratégiai rakétacsoport hadműveletre kész" – olvasható a közleményben.
Az ázsiai ország két héttel ezelőtt végzett sikeres kísérletet a 1300 kilométer hatótávolságú, nukleáris töltet hordozására szintén alkalmas, saját fejlesztésű, Ghauri típusú ballisztikus rakéta új, Hatf V néven ismert változatával.
A Pakisztánnal szomszédos és rivális atomhatalom, India pedig hétfőn szintén sikeresen végzett el egy rakétaelhárító kísérletet Prithvi-2 típusú, atomtöltet célba juttatására is alkalmas közepes hatótávolságú rakétával.
Elemzők szerint a Prithvi-2 rakétákkal hatékony védelmi rendszert tudna kiépíteni India, pakisztáni illetékesek szerint azonban a teljes india-pakisztáni határ hosszában Újdelhi nem képes mindenütt ilyet telepíteni, mert az nagyon megterhelné a költségvetését.
A két ország általában előre tájékoztatja a másikat kísérleteiről. A mostani "tesztverseny" közvetlenül azután bontakozott ki, hogy négyhónapos szünet után, november közepén újrakezdődtek a kasmíri területi vitát és más nézeteltéréseket rendezni hivatott béketárgyalások a két ország között.