Hillary Clinton New York-i szenátorra a választók fele szavazna John McCain arizonai szenátor ellenében, aki a voksok 48 százalékát kapná meg. Barack Obamát a népesség 49 százaléka támogatná, ha a republikánus McCain lenne az ellenfele, utóbbi 48 százalékot érne el - derült ki a hírtelevízió felmérésének hét végén közzétett adataiból.
A Voice of America (VOA) rádió szerint a verseny nyitottsága miatt a vártnál jóval hosszabb időbe fog telni, mire kiderül, ki nyeri el a két nagy párt jelöltségét.
A CNN több mint ezer felnőtt körében végzett kutatása azt mutatja, hogy Clinton 56-42 arányban verné meg Mike Huckabee baptista lelkészt, az iowai győztest. Obama vele szemben még nagyobb, 58-39 arányú győzelmet szerezne.
A republikánusok iránti elfogultsággal nem vádolható CNN szerint három republikánus politikus vezeti azt a listát, amelyen azok szerepelnek, akikre a választók novemberben biztosan nem kívánnak szavazni. A mormon vallású Mitt Romney volt massachusettsi kormányzóból nem kér a szavazók 62 százaléka, Rudy Giuliani volt New York-i polgármester ellen voksolna 55 százalék, és Huckabee a megkérdezettek 52 százalékának ellenszenves. Hillary Clinton - aki pedig a tavalyi felmérések szerint az egyik legmegosztóbb politikus - "csak" 43 százalék ellenszavazatot gyűjtene össze. McCainre szintén 43 százalék nem szavazna. A legkisebb, 38 százalékos ellenérzés Obamával szemben érzékelhető. A felmérés szerint Clintonra szavazna biztosan a választók 37 százaléka. Őt követi Obama 30 százalékkal, majd McCain 22, Giuliani 19, Huckabee 15 és Romney 13 százalékkal.
A VOA szerint Obama váratlan iowai győzelme, majd a már szinte leírt Clinton még meglepőbb New Hampshire-i visszatérése alapján hosszú választási küzdelem következik. Ross Baker, a New Jersey-i Rutgers Egyetem politikatudományi professzora szerint Clinton számára egy New Hampshire-i vereség végzetes lett volna, így azonban kiegyenlítődtek az esélyek. Baker szerint az előzetes közvélemény-kutatások nem tévedtek Obama nagy támogatottságát illetően, de nem lehetett megjósolni a női szavazók pálfordulását az utolsó pillanatban.
A szakértő szerint a republikánus táborban ha lehet, még nyitottabb a jelöltségért folyó küzdelem: sokkal több szereplő verseng egymással, aminek következtében a republikánus szavazótábor a demokratánál sokkal széttöredezettebb. Míg a Demokrata Párt jelöltsége valószínűleg Clinton és Obama között fog eldőlni, addig a republikánus jelöltséget öt aspiráns - McCain, Huckabee és Romney, továbbá Giuliani és Fred Thompson tennessee-i szenátor - közül bárki megszerezheti. Az országos népszerűségi listákat hónapok óta vezető, de az előválasztásokon mindeddig gyengén szereplő Giuliani Floridában kíván elrugaszkodni, hogy aztán a február 5-i "szuper kedden", amikor több mint 20 államban lesznek elnökjelölt-választások, szándéka szerint bebiztosítsa jelöltségét.