szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A lassuló gazdasági növekedés és az emelkedő munkanélküliség miatt a brit kormány korlátozni kívánja a bevándorlást - idézte a The Times a bevándorlásügyi minisztert.

Phil Woolas szerint "ha az emberek elveszítik a munkájukat, akkor a bevándorlás kérdése roppant kényessé válik... Eddig túlságosan könnyű volt bejutni ebbe az országba, ám ezentúl nehezebb lesz". A brit kormány nem fogja megengedni, hogy Nagy-Britannia népessége 70 millióra növekedjen. Ehelyett arra van szükség, hogy egyensúly alakuljon ki a bevándorlók és a kivándorlók létszáma között.

A miniszter rámutatott: fokozódó gazdasági nehézségek idején a munkaadóknak a brit lakosságot kell előnyben részesíteniük, ellenkező esetben azt kockáztatják, hogy tápot adnak a rasszizmusnak.

Az 1997-ben hatalomra jutott Munkáspárt kormányzása alatt erősen megnőtt a szigetországba érkező betelepülők száma. A The Times által idézett szakértői becslések szerint 2012-ig évi 200 ezer fő körül alakul a nettó immigráció mérlege (a bevándorlók számából kivonva a szigetországból külföldre költözők számát).

Woolas ellenzi azt a - például Spanyolországban alkalmazott - módszert, hogy amnesztiával törvényesítsék az illegálisan az országba érkezett migránsok státusát. Ez ugyanis szerinte további ösztönzést adna az illegális bevándorlásnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Világ

Újabb migrációs modellt javasol Berlin és Párizs

Új uniós migrációs politika elfogadását kezdeményezi a francia és német belügyminiszter az EU hat nagy tagállamának nevében. A terv meghatározott időre engedélyezné az EU-n kívüli államokból érkezők számára a munkavállalást.

Prizma

Migráció fekete humorral

2033-ban az Afrikai Egyesült Államok a fejlődésben megelőzte a munkanélküliséggel és hanyatlással küzdő Európát...