A tervezet értelében a francia köztelevízióban jövő év január 5-től este 8 óra és reggel 6 óra között nem lehet reklámot sugározni, 2011. december 1-jétől pedig egyáltalán nem lesznek reklámok a közszolgálati csatornákon. A bevételkiesést az internetes és a mobiltelefon-szolgáltatók forgalmára kivetendő 0,9 százalékos adóból, valamint a kereskedelmi csatornák hirdetési bevételének három százalékos megcsapolásából akarják pótolni.
A TF1 csatorna 1987-es privatizálása óta a legjelentősebb francia audiovizuális reformtervezet egyik vitatott pontja az, hogy Nicolas Sarkozy államfő javaslatára az öt csatornával rendelkező közszolgálati tv elnökét az eddigi gyakorlattal ellentétben ezentúl nem a médiahatóság, hanem annak javaslatára, az illetékes parlamenti bizottságok jóváhagyása után a kormány nevezi ki öt évre, amennyiben a parlamenti képviselők minősített többsége nem emel kifogást a jelölt ellen.
A néhány hónappal ezelőtt nyilvánosságra hozott tervezet óriási tiltakozást váltott ki az ellenzék és egyes sajtószakszervezetek részéről, amelyek szerint ezáltal veszélybe kerül a köztévé függetlensége. A Le Parisien napilapban közölt akkori felmérés szerint a franciák 71 százaléka nem támogatta az elképzelést. A szerdai kormányülést követően Christine Albanel kulturális miniszter leszögezte: a törvény nem fogja érinteni a közmédiumok jelenlegi elnökeinek mandátumát, akiket még a médiahatóság nevezett ki.
A miniszter még korábban úgy vélte, hogy szó sincs arról, hogy a hatalom át kívánná venné a politikai ellenőrzést a köztévé felett. Szerinte azért van szükség a logikus változtatásra, mert a reklámbevételek megszüntetésével az állam lesz ezentúl a közmédia legfőbb részvényese, s a médiahatóság ellenőrző szerepe a garancia arra, hogy a köztévé független marad. Ezért a többi állami vállalat vezetőjéhez hasonlóan a parlament ellenőrzése és jóváhagyása mellett fogja a kormány kinevezni a televízió elnökét - fejtette ki Albanel.
Frédéric Lefevbre, a kormányzó jobbközép Népi Mozgalom Uniójának (UMP) szóvivője szerint a reform keretében a köztévét át kell szervezni és a munkatársak számát jelentősen csökkenteni kell. Ennek végrehajtása a jelenlegi elnök, Patrick de Carolis feladata lesz. Az audiovizuális törvénytervezet novemberben kerül a parlament elé.
A francia kormány rábólintott a reklámmentes közmédiára
A francia kormány szerdán jóváhagyta a heves társadalmi vitát kiváltó audiovizuális reform törvénytervezetét, amelynek részeként a közmédiában megszűnnek a reklámok.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.