A legfőbb közigazgatási bíróság, amely jogszabály-véleményező szervként a nemzetgyűlésben megszavazott törvényeket és a kormány rendeleteit is véleményezi, úgy vélte: a Legfőbb Audiovizuális Tanács (CSA) arra az elvre hivatkozva, hogy a köztársasági elnök nem egy pártot képvisel, nem utasíthatta volna vissza a szocialista képviselők kérését. Ezért új szabályozás megalkotására utasította a testületet.
A baloldali ellenzék Nicolas Sarkozy két évvel ezelőtti elnökké választása óta kifogásolja, hogy az államfő és közvetlen tanácsadóinak az állandó médiajelenléte nem számít bele a politikai szereplők közti kiegyensúlyozott médiaszereplésbe, amelynek betartását a CSA ellenőrzi.
A médiahatóság 2007 októberében elutasította a szocialisták azon kérését, hogy vegye figyelembe Sarkozy megszólalásait. Ezt követően fordult az ellenzéki párt akkori főtitkára, Francois Hollande az Államtanácshoz a CSA döntésének jogi véleményezésre.
Bár a határozat megsemmisítésével az Államtanács nem foglalt állást a vitatott kérdésben, és azt visszautalta a médiahatóság jogkörébe, jelezte: az államfő megszólalásai nem tekinthetők a politikai vitáktól teljesen független szereplésnek. "A CSA a pluralizmus tiszteletének nevében nem zárhatja ki, hogy elviekben a köztársasági elnöknek és közvetlen munkatársainak megszólalásait is számításba vegyék" - olvasható az Államtanács közleményében.
"Üdvözlöm az Államtanács határozatát, amely a pluralizmus elveire hívja fel a figyelmet és elítéli ezen elveknek a CSA szerinti értelmezését" - közölte Francois Hollande. A szocialisták egyik befolyásos vezetője, Arnaud Montebourg "óriási győzelemnek" értékelte a döntést, amelynek következményeként szerinte a köztársasági elnököt mostantól "banális kormánytagnak" kell tekinteni, és megszólalásait a kormány egyharmadába kell beszámítani.
A CSA közleményben jelezte, hogy a júniusi európai parlamenti választásokat követően fogja meghatározni azokat a szabályokat, amelyek a kampányidőszakon kívül az államfőnek és munkatársainak a megszólalásaira fog vonatkozni. Először fordult elő, hogy a francia Államtanács médiakérdésben állást foglalt.
A francia médiahatóságnak állást kell foglalnia Sarkozy médiaszerepléseiről
Jogi tévedésre hivatkozva a francia Államtanács szerdán megsemmisítette a médiahatóság döntését, amely elutasította azt az ellenzéki javaslatot, hogy az államfő megszólalásai is számítsanak be a kormány, a parlamenti többség és az ellenzék között három egyenlő részre osztott médiaszereplési lehetőségbe.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
„Ez a világ legnyugodtabb, legszebb helye” – már csak a halottak és két templom emlékeztet Béndekpuszta egykori életére
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Az egészsége múlhat rajta, hogy naponta hányszor jár ki vécére
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.