Líbia: miszrátai kőolajtartályokat bombáztak le

A líbiai kormányerők lebombáztak négy kőolajtartályt az ostromlott Miszráta városában. A kikötőtől nem messze lévő tartályok kigyulladtak, és a tűz következtében négy másik kőolajtartály is lángba borult - közölte a felkelők egyik szóvivője szombaton.

  • MTI MTI
Líbia: miszrátai kőolajtartályokat bombáztak le

A kormányerők mezőgazdasági permetezésre használt kis repülőgépeket vetettek be az éjszakai légitámadásban. A lázadók közlésük szerint értesítették a NATO-t még a tartályok lebombázása előtt, de segélykérésük válasz nélkül maradt. Tüzérségi lövedékek csapódtak be a líbiai határ mentén Tunéziában szombaton. A határ líbiai oldalán heves harcok dúlnak a Moammer Kadhafihoz hű erők és a felkelők között.

Dehibatban kiürítették az iskolákat, és a lakosok pincékben kerestek menedéket, mivel többször is lövedékek csapódtak be szombaton a határ menti tunéziai városban, ami az utóbbi hetekben egyre gyakrabban fordul elő.

A tunéziai határnál húzódó, főleg berberek lakta hegyvidéken fokozódtak a harcok a kormányerők és a NATO harci gépei által támogatott felkelők között, miközben az ország más részein patthelyzet alakult ki a frontvonalakon. A berber felkelők a kezükön lévő dehibati határátkelőt akarják megtartani, amely a legfőbb utánpótlási útvonaluk a külvilággal. Az átkelő szombaton nyitva volt, többnyire a harcok elől menekülők tartottak autóval Tunéziába, miközben a távolból fegyverropogást lehetett hallani.

Tripoliban, az ország fővárosában pénteken gyűlést tartottak a kormányt támogató törzsek. A részvevők árulóknak bélyegezték meg a felkelőket, ugyanakkor általános amnesztiát sürgettek a polgárháború befejezése érdekében. Arra buzdították a felkelők kezén lévő városok térségének törzseit, hogy békemenetekkel próbálják meg felszabadítani ezeket a településeket és lefegyverezni a kormány ellen harcoló erőket.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.