Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Az USA és Franciaország megerősítette azt a szándékát, hogy közösen lépjen fel Szíria ellen - jelentette be a két ország külügyminisztere Párizsban. Barack Obama még nem döntött, hogy megvárja-e az ENSZ-szakértői jelentést a katonai csapással.
Az Egyesült Államok és Franciaország megerősítette azt a szándékát, hogy közösen lépjen fel Szíria ellen. Ezt a két ország külügyminisztere, John Kerry és Laurent Fabius hangsúlyozta szombat este Párizsban tartott találkozója után.
Előzőleg az EU tagállamainak külügyminiszterei Vilniusban - John Kerry jelenlétében - állást foglaltak amellett, hogy az augusztus 21-i damaszkuszi vegyifegyver-támadásra egyértelmű és határozott választ kell adni Szíriának. A miniszterek ugyanakkor arra szólították fel Washingtont, hogy a tervezett katonai csapást ne hajtsa végre a vegyi fegyverek alkalmazásáról készített ENSZ-szakértői jelentés nyilvánosságra hozatala előtt.
Párizsi tárgyalásait követően Kerry sajtóértekezletén kijelentette: Barack Obama amerikai elnök még nem döntött, hogy megvárja-e a szakértői jelentést a katonai csapással.
Az amerikai diplomácia vezetője szólt arról, hogy több ország kész részt venni egy katonai akcióban a szíriai rezsim ellen. "Bizonyos számú - két számjegyű - ország kész részt venni egy katonai akcióban. Van több, katonai akcióra kész ország, amelyet jelenleg használni tudunk olyan jellegű katonai akcióban, amilyet most tervezünk" - fogalmazott Kerry a francia kollégája, Laurent Fabius társaságában tartott sajtótájékoztatón.
A Nizzában tartózkodó Francois Hollande francia államfő eközben üdvözölte, hogy Németország csatlakozott szombaton az európai külügyminisztereknek a damaszkuszi rezsimet elítélő vilniusi nyilatkozatához, még ha a szöveg nem szól is katonai beavatkozásról.
"Megállapítom, hogy pozícióink javulnak, azt látom, hogy az európaiak is összefogtak olyan megoldás támogatására, amely a vegyi fegyverek elítélését jelenti, és a (vilniusi) európai szöveg alátámasztja, hogy a legerősebb bizonyítékelemek mind a (damaszkuszi) rezsim felelősségének irányába mutatnak. Németország (...) csatlakozott ehhez, és hozzájárult, hogy Európa egységes lehessen."
Hollande arról is beszélt, hogy az ENSZ fegyverellenőreinek a szíriai vegyifegyver-bevetésről szóló jelentését valószínűleg a jövő hét végén nyújtják be. "Amikor a(z amerikai) kongresszus már szavazott jövő csütörtökön vagy pénteken, és amikor már kezünkben lesz az ellenőrök jelentése, valószínűleg a hét végén, akkor majd döntenünk kell" - mondta az elnök.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.