Védelmet kérnek a Janukovics-párti politikusok

A volt kormánypárti képviselők életének és testi épségének védelmét kérte vasárnap az ellenzék irányítása alá került belügyminisztériumtól és az ukrán biztonsági szolgálattól (SZBU) Szerhij Tihipko, a Régiók Pártjának egyik befolyásos képviselője.

  • MTI MTI
Védelmet kérnek a Janukovics-párti politikusok

"A visszaélések és bűncselekmények elkövetőit a bíróságoknak kell megbüntetniük. Ukrajna demokratikus ország, ahol nem szabad, hogy az embereket politikai nézeteik miatt üldözzék. Elfogadhatatlan mindenféle diszkrimináció. Még kevésé elfogadhatatlan a párt tagjai elleni alaptalan erőszak" - hangoztatta a politikus. Tihipko emellett kifejtette azon véleményét, hogy mindkét oldalon mindenkit meg kell büntetni, aki "átlépte a törvény, az erkölcs és az emberiesség határait", de kizárólag törvényes keretek között.

Eközben visszatért Ukrajnába Viktor Janukovics két harkivi híve - Mihajlo Dobkin, a kelet-ukrajnai városnak a volt elnök által kinevezett adminisztrációvezetője, és Hennagyij Kernesz polgármester -, akiknek előző nap sikerült Ukrajnából Oroszországba átjutniuk. Kernesz közölte, hogy nem hajlandó lemondani polgármesteri hivataláról. Ugyanakkor elpanaszolta, hogy sok fenyegetést kap, és felszólította a rendvédelmi szerveket, hogy indítsanak vizsgálatot ez ügyben, továbbá nyújtsanak védelmet neki. Kernesz - aki a Régiók Pártjának helyi vezetője - azt ígérte, hogy nem tervez oroszbarát pártot létrehozni városában.

A két keményvonalas harkivi tisztségviselő azután távozott Oroszországba, hogy előző nap a városban Viktor Janukovics részvételével találkozót tartottak a Moszkva-barát keleti és déli kormányzóságok, amelyek az Ukrajnától való elszakadással fenyegetőztek.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?