szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az érpataki bábuakasztásról közölt írást online kiadásában a német Die Welt, amely szerint egyébként a Magyarországról szóló hírek néha "rossz karikatúrának tűnnek".

Netanjahu-kivégzést rendez a jobbikos politikus címmel közölt cikket az Érpatakon történtekkel kapcsolatban a Die Welt.

A szerző, Boris Kálnoky szerint "az antiszemita uszítás nem ritkaság a Jobbik részéről", az érpataki bábuakasztás részleteit ismertetve pedig hozzátette, hogy az akció az őszi önkormányzati választásokra vonatkozó "hideg számítás" eredménye.

A történtek egyik oka szerinte az lehet, hogy a Jobbik próbálja megtartani azokat az aktivistákat, akik a differenciált politikusi megnyilvánulások helyett inkább "a zsidók és romák elleni vaskos kiszólásokat" kedvelik, és az utóbbi időben mutatott "pihe-puha", visszafogott arculat miatt elhagyták a pártot.

Boris Kálnoky arról is írt, hogy a Magyarországról szóló hírek "néha rossz karikatúrának tűnnek", amelyeken egy "fasisztoid, antiszemita, kicsi, de nagyhangú és általában véve kissé nevetséges" ország képe bontakozik ki. Ez a beállítás olykor igazságtalan, néha viszont az az oka, hogy "a dolgok itt-ott valóban így állnak, vagy még rosszabbul" – tette hozzá a Die Welt szerzője.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!