Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A legnagyobb jemeni légitámaszpont ellenőrzéséért harcoltak vasárnap egymással a Szaúd-Arábia vezette szövetségesek támogatta jemeni erők és a húszi lázadók, miközben a húszik elutasítása miatt meghiúsulni látszik a vasárnapra meghirdetett humanitárius tűzszünet.
A dél-jemeni Ádentől 50 kilométerre északra fekvő Anad légi bázis a polgárháború négy hónapja alatt többnyire az Irán támogatását élvező síita lázadók kezén volt.
A rijádi száműzetésben élő jemeni elnököt, Abed Rabbo Manszúr Hádit támogató erők vasárnap folytatták a harcot az Anad légitámaszpontnál, repülőgépeket, harckocsikat és felszereléseket rongáltak meg, a Déli Ellenállás nevű szakadár mozgalom pedig elfoglalta Áden Szabr nevű északi negyedét. Helyi lakosok szerint 25 húszi és a mozgalom 10 fegyverese halt meg a harcokban.
Az arab szövetségesek légiereje a főváros, Szanaa közelében több célpontot, közöttük egy légi bázist bombázott szombat este és vasárnap reggel – közölték helyi lakosok. Magában a városban pokolgép robbant egy autóbusz alatt, három ember meghalt és öten megsebesültek.
A Rijád vezette arab szövetségesek szombaton ötnapos tűzszünetet hirdettek, amely közép-európai idő szerint vasárnap este 11 órakor lépett volna életbe, hogy szét tudják osztani a héten érkezett 4700 tonnányi humanitárius segélyt. A tűzszünet azonban meghiúsulni látszik, miután Abdel-Málik al-Húszi, a síita lázadók vezetője a jelentések szerint elutasította azt, mert szerinte az csak az Iszlám Állam és az al-Kaida iszlamista csoportoknak kedvezne.
"Folytatódik a harc, és nincs vége a háborúnak" – idézték Húszinak a Twitter mikroblog portálra kitett üzenetét.
Az ENSZ adatai szerint Jemen lakosságának 80 százaléka, több mint 21 millió ember szorul humanitárius segítségre. Nemzetközi szakértők úgy számolnak, hogy csaknem 13 millió jemeni van híján elegendő élelemnek, és 9,4 millió nem jut kellő tisztaságú ivóvízhez.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.