szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nepálban alig tíz év alatt megduplázódott a vadon élő tigrisek száma, és ezzel a Természetvédelmi Világszervezet (WWF) szerint az első olyan ország lesz, ahol sikerül ezt a kitűzött célt elérni.

"Nepál lenyűgöző példát mutat arról, hogyan lehet elérni a célt" - mondta el vasárnap Berlinben Eberhard Brandes, a szervezet németországi igazgatója. Hangsúlyozta, hogy az eredményt azért lehetett elérni, mert a dél-ázsiai országban "megvan erre a politikai akarat". A tigrisek élőhelyének védelmével kapcsolatos intézkedéseket következetesen végrehajtják.

Nepálban 2009-ben még 121 vadon élő tigrist tartottak számon, jelenleg azonban már 235 szabadon élő példány van az országban - közölte a WWF.

Száz éve még csaknem százezer tigris élt világszerte vadon, ám a 2000-es évekre drasztikusan lecsökkent a populációjuk. A tigrisek kihalása elleni küzdelem mérföldköve volt a 2010-ben Szentpéterváron tartott konferencia, amelyen annak a 13 országnak az állatvédői találkoztak, ahol még vadon élnek a nagymacskák. Az érintett országok azt a célt tűzték ki, hogy megkétszerezik a tigrispopulációt. Ezzel 2022-re világszerte 6400 példányra nőne a vadon élő tigrisek száma.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!