Politikai aknák robbannak az új lengyel kormány lába alatt
Az elveszített hatalomról lemondani nehezen tudó előző kormánypárt mindent megtesz, hogy Donald Tusk kabinetjét megbénítsa.
Az elveszített hatalomról lemondani nehezen tudó előző kormánypárt mindent megtesz, hogy Donald Tusk kabinetjét megbénítsa.
Egy volt San Franciscó-i banki alkalmazottat 24 hónap börtönbüntetésre ítéltek hétfőn, mert szándékosan megrongálta korábbi munkaadója felhőrendszerét, és értékes számítógépes kódot lopott el – közölték amerikai szövetségi ügyészek. Magyar lapinformációk szerint a férfi Bródy János énekes-dalszerző fia.
Számos nemzetközi lap foglalkozik azzal, mi történt az elmúlt napokban az EU-csúcson, különös tekintettel Orbán Viktor döntéseire. A Le Monde Ausztria és Magyarország nyugat-balkáni nyomulásáról ír. A Le Figaro a "titokzatos Orbán–Putyin-viszony" hátterét elemzi. Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatója nem lesz Európában szélsőjobbos söprés, ám a jövő évi amerikai elnökválasztás változtathat a képen. A Project Syndicate két cikke is a lengyel belpolitika kulisszái mögé néz be. A Wall Street Journal Trump lehetséges visszatérésével foglalkozik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A 28 éves férfit a Nova fesztiválról hurcolták el a Hamász terroristái.
A szerbiai facebookozók, eddig nagyjából tizedannyi politikai hirdetést kaptak, mint a magyarok, de a VMSZ rendesen megszórta a vajdasági magyarokat a fizetett posztokkal.
"A gázaiak egy része a határnál amint tudja, megállítja az övezetbe éppen belépett teherautókat, kifosztja őket, és ott helyben megeszi a szállított élelmet. Ebből is látszik, hogy mennyire éhesek és reménytelenek" – mondta egy ENSZ-tisztviselő.
"Történelmet azok írnak, akik nem fáradnak bele a szabadságért való küzdelembe" – írta Volodimir Zelenszkij az X-en.
Egy negyedik állítólagos Hamász-tagot Rotterdamban vettek őrizetbe. A férfiak a Hamász egyik titkos fegyverraktárának felkutatásával voltak megbízva. Belbiztonsági körökből származó információk szerint a férfiak tevékenysége nem kapcsolódik közvetlenül a Hamász október 7-i izraeli támadásához.
Alig néhány kilométerre a kétszázezres Galactól.
„Ma egy dolgot kérek önöktől: ne árulják el az ukrán embereket és az Európába vetett hitüket” – mondta az ukrán elnök.
Boros és sörös üvegek társaságában telt Európa három vezető politikusának szerda estéje.
35 éves korában holtan találták otthonában Anna Carevát, a Komszomolszkaja Pravda főszerkesztő-helyettesét, egy évvel azután, hogy a bulvárlap elveszítette főszerkesztőjét is, aki hirtelen rosszul lett.
Több lap, így a Guardian és a New York Times is az Európai Unió belső konfliktusairól ír, utóbbi elemzője például elhatalmasodó pánikot emleget. Az apropó többek közt az Orbán Viktor és az unió közti politikai ellentét Ukrajna ügyében, aminek a kimenetele, ahogy arról többen is írnak, még mindig bizonytalan. A nemzetközi sajtóban természetesen szó esik a Magyarország számára megítélt EU-s pénzről is – van olyan EU-s politikus is, aki szerint az unió feláldozta a magyar demokráciát, a Süddeutsche Zeitung pedig azt elemzi, mi lehet az ára az Orbán-EU egyezségnek. Ukrajna számára csak rossz opciók vannak a háborúban, írja a Der Standard. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az amerikai haditengerészet lelőtt egy, a jemeni húszik által ellenőrzött területről indított drónt.
Tzipi Hotovely, Izrael brit nagykövete azt követően tette a kijelentést, hogy palesztin fegyveresek a gázai invázió kezdete óta az egyik legsúlyosabb, izraeli katonák elleni támadást hajtották végre.
Az izraeli miniszterelnök egy katonai támaszponton járt.
A kimenekítettek között van több mint 2000 egyiptomi állampolgár és 773 olyan ember is, aki az izraeli légitámadásokban sebesült meg.
Ukrajna pénzügyi támogatását a magyar megkérdezettek 58 százaléka támogatja.