szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Orosz adatok szerint a szombati támadásában 24 belgorodi vesztette életét és több mint százan sérültek meg.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

"Ez terrorcselekmény, amely nem marad megtorlatlanul" - mondta Vlagyimir Putyin a szombati, Belgorodot ért támadásról egy moszkvai katonai kórházban tett látogatásakor hétfőn. Az orosz elnök újabb csapásokat helyezett kilátásba ukrajnai célpontok ellen és azt állítja, az ukrajnai frontvonalakon a stratégiai kezdeményezés az orosz fegyveres erők kezében van, és "elsöprik az ellenséget".

"Olyan pusztító eszközeink vannak, amelyekkel a világon egyetlen másik hadsereg sem rendelkezik. Az orosz fegyveres erők képességei folyamatosan és exponenciálisan növekednek"- folytatta a fenyegetőzést Putyin és hozzátette, az ukránok ezzel szemben gyorsan elhasználják a Nyugattól kapott lőszereket.

Az ukrán hadsereg múlt szombaton intézett támadást az Ukrajnával határos orosz város, Belgorod ellen azután, hogy a 2022 februárja óta taró háború egyik legintenzívebb légi offenzíváját indította Oroszország ukrán városok ellen. A légicsapásban az orosz hatóságok közlése szerint 24-en haltak meg és több mint százan sérültek meg.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!