Hamász: Menekülttábort ért izraeli támadás, sok a halott
Legkevesebb 50 ember egy menekülteket elszállásoló iskolaépületben halt meg. Az állításokat egyelőre nem erősítette meg az ENSZ helyi segélyszervezete, az UNRWA.
Legkevesebb 50 ember egy menekülteket elszállásoló iskolaépületben halt meg. Az állításokat egyelőre nem erősítette meg az ENSZ helyi segélyszervezete, az UNRWA.
Olaf Scholz német kancellár szombaton bejelentette, hogy az Ukrajna elleni orosz invázió kezdete óta befagyasztott kapcsolatokat újra felvéve tárgyalni akar Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
A sportvezető az augusztusi női világbajnokság fináléja után az éremátadón kéretlenül szájon csókolta a győztes spanyol válogatott egyik játékosát, Jenni Hermosót.
Hat orvos és 120 beteg marad abban a gázai kórházban, ami szerdán vált csatatérré, amikor izraeli csapatok rajtaütöttek a létesítményen. Izrael szerint a Hamász a kórház alatt működtet egy parancsnoki központot.
1978. november 18-án csaknem ezer ember halt meg a Népek Temploma által bérelt birtokon Guyana távoli zugában, a venezuelai határ közelében. Ezt a tömeghalált nevezték az idők során tömeges öngyilkosságnak, tömegmészárlásnak és gyilkosság-öngyilkosságnak is (ez utóbbi angolul – murder-suicide – nem hangzik olyan furán). A gyerekek, akiknek szülei adták be a mérget, biztosan gyilkosság áldozatai. De a felnőttek sem menekülhettek. Kevés túlélő maradt, aki tanúskodhatott a nem kevésbé kommunista, mint keresztény – és a kaliforniai politikusok körében mégis oly népszerű – Jim Jones karizmatikus diktatúrájáról.
Bár Orbán Viktort számon kérte Toroczkai László, hogy “békepárti” politikusként miért nem akar tűzszünetet Izraelben, a szélsőjobboldalon is enyhe fordulat áll be, aminek az egyik jele, hogy a közel-keleti eseményekkel kapcsolatban semleges állásponton van a Mi Hazánk. Ez a változás a nyugat-európai szélsőjobboldalon is érzékelhető, miközben a radikális jobb és a radikális baloldal mintha éppen helyett cserélne. A Fidesznek azonban elemi érdeke, hogy legyen egy nála radikálisabb nézeteket valló párt, persze csak ellenzéki szerepben.
Az izraeli hadsereg (IDF) egy órát adott arra, hogy elhagyják a Gázai övezetben található Sifa Kórházat a betegek, a személyzet és az oda menekült civilek - közölte az Al-Dzsazíra pánarab tévécsatorna szombaton. Az izraeli hadsereg cáfolta az értesülést.
A kancellár megerősítette, hogy Németország számára "megkérdőjelezhetetlen Izrael joga a létezéshez", Erdogan a két vezető berlini találkozóját követően viszont arról beszélt, hogy nincs benne a Tórában, hogy lehetne kórházakat bombázni, vagy gyerekeket gyilkolni.
Az összecsapások következtében mintegy 30 rendőr megsérült, körülbelül ugyanennyi szurkoló is. Tizennégy embert különböző sérülésekkel kórházba szállítottak. A közrendet megsértők közül 33-at őrizetbe vettek.
Az orosz állam szerint a mozgalom szélsőséges tevékenység jeleit mutatja, beleértve a társadalmi és vallási viszályok szítását.
Spoiler: nem jár sikerrel.
Irán mestertervéről, a Hezbollah és a Hamász szerepéről beszélt magyar újságíróknak, köztük a HVG munkatársának a nyugat-galileai ALMA Kutató és Oktatási központ alapító-elnöke, Sarit Zehavi. A nyugalmazott alezredes 14 évi katonai szolgálat után, egy évtizede hozta létre a magánadományokból működő intézményt, amely Izrael biztonsági kihívásaival foglalkozik az északi határnál.
A rendőrség vizsgálja az esetet.
Az USA-ban egyre növekvő Izrael-ellenesség idején fedezett fel magának egy több mint 20 éves, hátborzongató írást az a generáció, amely nem élte meg a 2001. szeptember 11-ei terrortámadás borzalmait.
Az izraeli hadsereg szerint a Hamász a Gázai övezet legnagyobb kórháza alatt is alagútaknát épített.
Ezt állítja legalábbis Adam Bodnar, aki a Donald Tusk vezette liberális koalíció új igazságügyi minisztere lehet hamarosan. Ha ez megtörténik, Magyarország még inkább magára marad az EU-ban.
Már korábban is kérdéses volt, hogy a magyar Nemzeti Információs Központ honnan juthatott olyan infóhoz, hogy a tálib titkosszolgálat ott lenne a szerb–magyar határon.
A CNN munkatársa tette fel a kínos kérdést Biden elnöknek, hogy „még mindig diktátornak nevezi-e Hszi elnököt”.
Lehet, hogy mégis Magyarország lesz az utolsó tagállam, amelyik megszavazza a svéd NATO-tagságot? Hová tűnhettek a Hamász-harcosok? Mi történik a gázai Al-Shifa kórház körül? Van-e a Nyugatnak életképes Ukrajna-stratégiája? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja megye legalább 17 településéről vittek el gyerekeket.