HVG fontos hírek

Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?

Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!

Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el:
Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+

Köszönjük, hogy feliratkozott!

Hoppá!

Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.

Már feliratkozott!

A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!

Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.

Hírlevelek Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Világ

Évekig tarthat a SARS vírus elleni vakcina kifejlesztése

Kínai tudósok szerint az atípusos tüdőgyulladást okozó vírus (SARS) folyamatosan változik, ezért nehéz az ellene való küzdelem, évekig tarthat egy vakcina kifejlesztése - írja a BBC. Kedden Ázsiából a betegség újabb tizenhét halálos áldozatról számoltak be az egészségügyi szervek.

Világ

Tízmillió eurós EU-gyorssegély Iraknak az egészségügyre

Az EU tízmillió euró értékű humanitárius gyorssegélyt indít útnak Irakba,még a héten; az Európai Bizottság a legsürgetőbb egészségügyi szükségletek kielégítésére szánja a szállítmányokat. A háború március 20-i kitörése óta a brüsszeli bizottság már mintegy 12,5 millió euróval támogatta az iraki humanitárius helyzet javítására irányuló intézkedéseket.

Világ

Kína az atípusos tüdőgyulladás negatív gazdasági hatásaitól tart

Az atípusos tüdőgyulladást okozó SARS vírus negatívan hat a kínai idegenforgalomra, és elemzők attól tartanak, hatását a gazdaság más szektorai is megérezhetik. Amennyiben a járványt nem tudják megfékezni, a "befektetői bizalom a SARS áldozatává válhat", aminek komoly hatásai lehetnek a kínai gazdaságra nézve - állítják a UBS Warburg befektetési bankház szakértői.

Világ

USA: Észak-Korea "békét fenyegető tüske"

Egy nappal a Pekingbe tervezett háromoldalú megbeszélések előtt az Egyesült Államok éles hangú támadást intézett Észak-Korea ellen, bírálva annak nukleáris és katonai potenciálját.

Világ

Irak: erősödő síita ellenállás az amerikai "megszállás" ellen

Síita vezetők az amerikai megszállás elleni békés szembeszegülésre szólították fel híveiket hétfőn Kerbelában, a síiták nagy évi zarándoklatán. Muktada al-Szadr vallási vezető szerint a tiltakozások eredménytelensége esetén az ellenállás más formáit is fontolóra veszik. Előzőleg síiták ezrei tüntettek az iraki fővárosban amiatt, hogy amerikai katonák állítólag őrizetbe vették egyik, az amerikai "megszállás" ellen ágáló vallási vezetőjüket.

Világ

Irak: megkezdték az amerikai légierő kivonását a térségből

Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter és Richard Myers tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke szerint az iraki háborúnak még nincs vége. Ennek ellenére a légierő és a haditengerészet megkezdte erői egy részének kivonását a térségből. Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) csaknem tízezer, az Egyesült Államokban élő irakit kérdezett ki olyan értesülések reményében, amelyek segíthetnek elhárítani egy esetleges terrortámadást.

Világ

Libanon: megalakult az új kormány

Rafik Hariri libanoni kormányfő csütörtökön megalakította új, 30 miniszterből álló kormányát. Az új kabinet sorrendben már a harmadik Emile Lahud libanoni államfő elnöksége alatt.

Világ

Oroszország: megöltek egy ellenzéki képviselőt

Moszkvában egy merénylő csütörtökön két lövéssel megölte Szergej Jusenkovot, az orosz törvényhozás alsóháza, az állami duma képviselőjét, a Liberális Oroszország párt társelnökét.

Világ

EBESZ, EU: nem jogsértő a szerbiai rendkívüli állapot

Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) és az Európai Unió (EU) véleménye szerint az öt hete tartó szerbiai rendkívüli állapot során a hatóságok nem éltek vissza helyzetükkel. Zoran Zsivkovics kormányfő szerint az intézkedést várhatóan a jövő héten oldják fel.

Világ

Lipcse 2012: kifizetődő-e a politikai korrektség?

A Német Olimpiai Bizottság (NOK) hétvégi ülésén úgy döntött, a 2012-es nyári olimpia megrendezésére kandidáló német városok közül egy volt NDK-s város, Lipcse pályázatát támogatja a 2005-ös nemzetközi kiválasztáson. A Németországot meghökkentő választás mögött sokan politikai döntést sejtenek, s bár a határozathozatal előtt a pályázók össznemzeti támogatást ígértek a későbbi győztesnek, a rendkívüli ülés után néhány nappal jónéhány szkeptikus hangvételű nyilatkozat is elhangzott a keletnémet csodasikerről.

Világ

Szíria és a washingtoni héják

Szíria - annak dacára, hogy titkosszolgálata Amerika fontos szövetségese a terrorizmus elleni harcban - Irak után könnyen válhat a Közel-Kelet rendbetételére magát rászánó Egyesült Államok újabb célpontjává, vélték egyes elemzők. Csakhogy Colin Powell amerikai külügyminiszter a már-már újabb háborút vizionáló várakozásokat lehűtve bejelentette: Washington gazdasági szankciók bevezetését fontolgatja Szíriával szemben, ám nem tervezi megtámadni az országot (sem Iránt). Ön szerint a közeljövőben fokozódik vagy enyhül a feszültség az Egyesült Államok és Szíria között?

Világ

EU: központi szerepet az ENSZ-nek Irak újjáépítésében

Az Európai Unió athéni tanácskozásán elfogadták az EU görög elnöksége által előterjesztett javaslatot, amely szerint az ENSZ-nek "központi szerepet" kell játszania Irak újjáépítésében. A javaslat azt is megerősíti, hogy Brüsszel is "jelentős szerepet kíván betölteni" az ország életének helyreállításában.

Világ

The Times: Huszeinért Szíriába is bemennének az amerikaiak

A londoni The Times értesülése szerint az amerikai hadsereg különleges egységei Szíriába is bemennének Szaddám Huszein után, ha a megbuktatott iraki elnöknek ott lelnének a nyomára; a kiszivárogtatott tervet brit katonai illetékesek máris élesen bírálták. Közben Irakban amerikai katonák - a fosztogatások megelőzése végett - megkezdték az iraki bankok kiürítését.

Világ

Földrengés Kína északnyugati részén

A Richter-skála szerint 6,6 erősségű földrengés rázta meg helyi idő szerint csütörtök reggel Kína északnyugati részét. A földmozgás epicentruma a Pekingtől 1700 kilométerre nyugatra fekvő Csinghaj tartományban volt, ahol elsősorban tibetiek élnek.

Világ

Brit tisztek vettek részt északír katolikusok likvidálásában

A korábbi északír rendfenntartó karhatalom (RUC) és a brit hadsereg egyes hírszerző tisztjei a nyolcvanas években összejátszottak a tartomány legnagyobb britpárti protestáns félkatonai szervezetével (UDA) vezető katolikus személyiségek meggyilkolására - áll abban az új jelentésben, amelyet Sir John Stevens londoni rendőrfőnök, a legmagasabb rangú brit rendőrtiszt állított össze.

Idén is összeírják az ürgéket, lehet jelentkezni a számlálásra

Idén is összeírják az ürgéket, lehet jelentkezni a számlálásra

Idén magyar játékfilm nélkül rajtolhat a cannes-i filmfesztivál

Idén magyar játékfilm nélkül rajtolhat a cannes-i filmfesztivál

Három éve nem látott zuhanást művel a dollár az újabb kínai vámok miatt

Három éve nem látott zuhanást művel a dollár az újabb kínai vámok miatt

24 év után új albummal jelentkezik a Pulp

24 év után új albummal jelentkezik a Pulp

Nyolc megyére adtak ki első fokú figyelmeztetést az erős szél miatt

Nyolc megyére adtak ki első fokú figyelmeztetést az erős szél miatt

Úszó ob: Kós Hubert és Rasovszky Kristóf is országos csúcsot úszott

Úszó ob: Kós Hubert és Rasovszky Kristóf is országos csúcsot úszott

40 nő vádolta meg szexuális zaklatással, 1,7 milliárd dollárt kell fizetnie az Oscar-díjra jelölt filmesnek

40 nő vádolta meg szexuális zaklatással, 1,7 milliárd dollárt kell fizetnie az Oscar-díjra jelölt filmesnek

Keményebben lép fel Gázában és Ciszjordániában, otthon pedig az őt vizsgáló  titkosszolgálattal tűzött össze Netanjahu

Keményebben lép fel Gázában és Ciszjordániában, otthon pedig az őt vizsgáló titkosszolgálattal tűzött össze Netanjahu

Ez az igazi baj Trump vámőrületével

Ez az igazi baj Trump vámőrületével

A címlapról ajánljuk