A pápa nem fogadja az izraeli kormányfőt
A Szentföldön nem falra, hídra van szükség – fogalmazott vasárnapi miséjén II. János Pál, utalva a palesztin-izraeli területeket elválasztó betonkerítésre.
A Szentföldön nem falra, hídra van szükség – fogalmazott vasárnapi miséjén II. János Pál, utalva a palesztin-izraeli területeket elválasztó betonkerítésre.
A kongresszus további 650 millió dollárt bocsát az úgynevezett ezredévi kihívások számla rendelkezésére, amely a demokratikus átalakulás útját járó országok támogatását szolgálja.
Sorozatgyilkosság és fegyveres bűncselekmény elkövetése mellett terrorcselekmény elkövetésének vádjában is bűnösnek találta hétfőn egy virginiai bíróság esküdtszéke azt az amerikai orvlövészt, aki fiatalabb társával feltehetőleg tizenegy embert ölt meg tavaly Washington környékén.
A második világháború utáni időszak legnagyobb biztonsági hadművelete kezdődött hétfőn, az amerikai elnök látogatása előtt egy nappal Londonban. Egy tiltakozónak mégis sikerült átjutnia a biztonsági gyűrűn a Buckingham palotánál.
Az amerikai vezetésű koalíció iraki politikája elleni tiltakozásul hétfőn lemondott az olasz kormány iraki képviselője.
A hatóságok újabb áldozat holttestére bukkantak a két isztambuli zsinagóga elleni robbantás nyomán keletkezett romhalmazban.
A Japánban tartózkodó amerikai védelmi miniszter vasárnap világossá tette: a tervezett politikai hatalomátadás nem érinti az amerikai csapatok jelenlétét Irakban.
A választást felügyelő Központ a Szabad Választásokért és Demokráciáért (CESID) nevű szervezet adatai szerint a részvételi arány 12 százalékkal elmaradt az érvényességhez szükséges 50 százalékos küszöbtől.
A terrorista szervezet a törökországi támadás mellett az Irakban lévő olasz katonák elleni merényletet is magára vállalta, Japánt pedig megfenyegette.
Kirkuk alkormányzójának gépkocsijára vasárnap este nyitottak tüzet ismeretlen fegyveresek. Iszmail Ahmed Radzsab al-Hadidi könnyebben, gépkocsivezetője súlyosan megsebesült.
Az etnikai kritériumokon alapuló regionalizálási törekvéseket alkotmányellenesnek tartja a romániai kormány. De az EU sem lelkesedik Tőkés László és hívei legújabb kezdeményezéséért, ami Székelyföld autonómiáját Románia regionális felosztásának keretében tartja elképzelhetőnek. Az RMDSZ is elutasítja ezt a tervet.
Bush elnöknek mennie kell - adta ki a jelszót Soros György, a milliárdos filantróp. A cél érdekében hajlandó mélyen a zsebébe nyúlni.
Négyórás sztrájkot hirdetett november 28-ra az olasz Alitalia légitársaság dolgozói szakszervezete a vállalat értelmetlennek és gazdaságtalannak minősített szanálási terve miatt.
Negyvennyolc bányász halt meg pénteken egy szénbányában a kelet-kínai Csianghszi tartományban gázrobbanás következtében.
Hatalmas szélviharok pusztítottak az Egyesült Államok keleti, nyugati és közép-nyugati részének több pontján.
Négy kommandós meghalt, tizenegy megsebesült pénteken Oroszország déli részén, az ingusföldi Troickaja faluban, amikor ellenőrzés közben pokolgép robbant egy magánházban.
Antiszemita kijelentései miatt kizárták a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) parlamenti csoportjából Martin Hohmann képviselőt.
Az osztrák kormány és az osztrák vasúti (ÖBB) szakszervezet között még pénteken folytatódnak a tárgyalások, és ezzel befejeződhet a vasutasok sztrájkja - mondta Jörg Haider, karintiai tartományi vezető.
Alabama állam legfelsőbb bíróságának elnöke korábban - az illetékes szövetségi bíró utasítása ellenére - megtagadta a Tízparancsolatot ábrázoló kőtömb eltávolítását a bíróság épületéből.
"Vaskalapács" néven indítottak nagyszabású akciót iraki gerillák ellen az országot megszállva tartó amerikai erők. A hadművelet keretében tüzérségi támadást intéztek egy bagdadi gyártelep ellen.