Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Kibújna a francia kormány az uniós környezetvédelmi szigor alól.
Az EU 2018 óta szigorúan korlátozza a neonikotinoid rovarirtó szerek használatát, a francia kormány most mégis egy olyan törvényjavaslatot készített, amely az eddiginél sokkal több kivételt engedélyezne – írja az Euractiv. A franciák a cukorrépa-termelők nehézségeivel indokolják a változást, a környezetvédők szerint viszont ezzel nagyobb károkat okozhatnak. A rovarirtók, amelyekről a törvényjavaslat szól, főleg a méhekre lehetnek károsak.
Martin Hausling, a Zöldek európai parlamenti képviselője azt mondta a portálnak: az, hogy Ausztria és Lengyelország után Franciaország is engedményeket tenne, az egész európai tiltást sodorhatja veszélybe. Ha pedig az EU engedi, hogy a franciák lazítsanak a szabályokon, miért ne kérhetnék ugyanezt a német gazdák is? – kérdezte.
Az EU célja az, hogy 2030-ra a felére csökkentse a mérgező rovarirtó és növényvédő szerek használatát – emlékeztet az Euractiv.
A francia kormányt az elmúlt hónapokban többször is figyelmeztette az Európai Bizottság környezetvédelmi ügyek miatt: októberig kaptak határidőt például arra, hogy véget vessenek a ragasztós madárfogásnak, amellyel védett madarakat is elejtenek a vadászok.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.