Bedőlt lakáshitelek

A bankok körében keringő javaslatok szerint maguk a pénzintézetek és az állam – vagyis valamennyi adózó – is fizetne azért, hogy tető maradjon a lakásukat máskülönben elvesztő rossz adósok feje felett – írja a HVG összeállítása.

  • HVG HVG
Bedőlt lakáshitelek

Amióta kiderült, hogy a lakásárverések csak júniusban kezdődnek újra, megritkultak a bedőlt hitelük miatt segítséget kérők Budapesten, vidéken azonban most is naponta három-négy adós fordul segítségért a Banki Hitel Károsultjai Egyesületéhez (BHKE). „Az elkeseredés változatlanul nagy, de ma már a kilakoltatás előtt állók nem a nyilvánossághoz fordulnak, hanem azt szeretnék, ha az önkormányzat megvenné a lakásukat, vagy ha a lakáspiaci eladása után legalább annyi pénzük maradna, hogy albérletbe mehessenek” – jellemezte a helyzetet a HVG-nek Lénárd Mariann, az egyesület elnöke.

A bedőlt jelzáloghitelek bombája azonban mind hangosabban ketyeg. Tavaly év végén a 920 ezer adósból 63 ezren álltak az árverezés szélén: ennyien voltak azok, akiknek a késedelme – a pénzügyi felügyelet statisztikája szerint – meghaladta a kritikus 90 napot. Egy frissebb, de meg nem erősített adat szerint a 90 napon túli tartozások száma a lakáskölcsönök között már elérte a 90 ezret, az összes lakossági hitelszerződésen belül pedig a 700-750 ezret.

A cikk teljes szövege a csütörtöki HVG-ben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.