Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Ki lehet az a kínai összekötő, akiről Rétvári Bence azt állítja, hogy nincs közük hozzá, de mégis közös fotókon szerepel belügyi illetékesekkel, sőt egy belügyminisztériumi államtitkár korábban elismerően nyilatkozott róla.
Kínai újságok beszámolói alapján vonja kétségbe Rétvári Bence, a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára parlamentben elmondott szavait Tompos Márton, a Momentum képviselője egy frissen feltöltött Facebook-videóban.
Az ellenzéki politikus, aki korábban a Budapesten a gyanú szerint illegálisan működő kínai rendőrőrsök ügyében is aktivizálta magát, nem volt elégedett azzal, hogy korábban, amikor a kínai rendőrőrsről kérdezte a Belügyminisztériumot, azt a választ kapta, hogy nem tudnak ilyen jelenlétről.
Momentum: „Megtaláltuk a budapesti kínai rendőrség összekötő tisztjét"
Egészen a közelmúltig Budapesten két helyen üzemelhetett olyan kínai "szolgáltató állomás", amelyeket jogvédők a kínai rendőrség illegálisan kihelyezett és a diaszpóra vegzálására is használt irodájaként azonosítottak. Négy kontinensen legalább harminc ilyen állomást lepleztek le, a Belügyminisztérium mindazonáltal nem tud a kínai rendőrség magyarországi jelenlétéről.
Ezt követően szóban a parlamentben is rákérdezett a kínai magyar rendőri jelenlétre, konkrétan egy Vang Deqing nevű rendőr “összekötő tiszt” létére, amire Rétvári azzal felelt, hogy nem tudnak ilyen nevű emberről. Tompos viszont több kínai cikket is bemutatott, amikben olyan képek szerepelnek, amiken szerinte a kérdéses Van Deqing látható, amint a Belügyminisztériumban tárgyal, illetve több – Kínában készült – képen közösen szerepel Zsinka Andrással, a belügy személyi ügyekért felelős helyettes államtitkárával, aki egy 2017-es kínai beszámoló szerint méltatta a kérdéses kínai illető a magyar és kínai rendőrség közötti együttműködést elősegítő tevékenységét.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.