szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Tompos Márton szerint a kínai médiában írtak arról az emberről, aki a Magyar-Kínai Rendőri Egyesület ügyvezető elnöke.

Bár a Belügyminisztérium korábban azt állította, hogy nincs tudomásuk Magyarországon működő kínai rendőrőrsről, a momentumos Tompos Márton most azt mondja, megtalálta a szervezet összekötő tisztjét.

Tompos csütörtökön a Facebookon azt írta, hogy egy bizonyos Wang Deqing két titulussal is szerepel a kínai médiában: mint a Magyar-Kínai Rendőri Egyesület ügyvezető elnöke, illetve mint Magyar-Kínai Rendőrségi Összekötő tisztje a magyar Belügyminisztériumnál.

Az országgyűlési képviselő szerint „a nagymester” életrajza szerint 2018-ban és 2016-ban is a Belügyminisztérium tüntette ki. „Plusz 2014-ben a Külügy, 2007-ben pedig a Gyurcsány-féle Igazságügy. Sőt, összesen 7 magyarországi kitüntetést kapott 2003 és 2018 között” – olvasható a posztban.

Egészen a közelmúltig Budapesten két helyen üzemelhetett olyan kínai “szolgáltató állomás”, amelyeket jogvédők a kínai rendőrség illegálisan kihelyezett és a diaszpóra vegzálására is használt irodájaként azonosítottak – írtuk a kedden megjelent cikkünkben.

Egy Kínára szakosodott jogvédő civil szervezet, a Safeguard Defenders rántotta le a leplet egy négy kontinensre kiterjedő, legalább 30 országban jelen lévő kínai rendőrségi hálózat létezéséről. A szervezet szerint Józsefvárosban és Kőbányán üzemelt ilyen állomás.

Illegális kínai rendőrőrs működhetett Budapesten a Belügyminisztérium tudta nélkül

Egészen a közelmúltig Budapesten két helyen üzemelhetett olyan kínai "szolgáltató állomás", amelyeket jogvédők a kínai rendőrség illegálisan kihelyezett és a diaszpóra vegzálására is használt irodájaként azonosítottak. Négy kontinensen legalább harminc ilyen állomást lepleztek le, a Belügyminisztérium mindazonáltal nem tud a kínai rendőrség magyarországi jelenlétéről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dezső András Itthon

Illegális kínai rendőrőrs működhetett Budapesten a Belügyminisztérium tudta nélkül

Egészen a közelmúltig Budapesten két helyen üzemelhetett olyan kínai “szolgáltató állomás”, amelyeket jogvédők a kínai rendőrség illegálisan kihelyezett és a diaszpóra vegzálására is használt irodájaként azonosítottak. Négy kontinensen legalább harminc ilyen állomást lepleztek le, a Belügyminisztérium mindazonáltal nem tud a kínai rendőrség magyarországi jelenlétéről. Egy titkosszolgálati témákra specializálódott szaklap a külföldön létrehozott kínai rendőrségi hálózat létrejöttét Kína első emberéhez, Hszi Csin-pinghez köti.