Vas Blanka Belgiumban készült a közelgő cyclocross-versenyeire, de egy szerdai edzés során eltörte a kulcscsontját.
A magyar kerékpáros az Eurosportnak azt nyilatkozta, hogy egy kis lejtőn nem látott egy gyökeret, az ütés kiverte a kezéből a kormányt, amin ő átesett, az esést pedig nem tudta tompítani a kezével.
Vas csapata, az SD Worx a Twitteren közölte, hogy a sportolót még ma megműtik az Antwerpentől nem messze fekvő Herentalsban.
Ahogy az Eurosport kiemeli, a 22 éves Vas Blankának idén remek országúti szezonja volt: U23-as világbajnok lett, valamint szakaszt nyert a Giro d'Italián és a svájci körversenyen.
Vasárnap győzelemmel kezdte a cyclocross-szezonját is, az oisterwijki C2-es versenyt nagy fölénnyel nyerte.
A világkupában október 29-én, Maasmechelenben mutatkozott volna be.