Bencsik András: „Ezt mestertervnek nevezni a lakájgondolkodás legalja”
A Demokrata főszerkesztője a kormánymédia fősodrától eltérően azt is kimondta, hogy az idei Pride-on a menetben Budapest népe képviseltette magát, és nem történt más, mint hogy az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni.
HVG
„Ezt a kommunikációs csatát a jobboldal elvesztette, nem kell púderezni” – jelentette ki Bencsik András a Demokrata-kör legfrissebb adásában, ami a Demokrata magazin online műsora.
Rendhagyó módon egy témára épült a Demokrata-kör legújabb adása: alaposan megvitattuk a hétvégi Pride-felvonulás tanulságait, eltérő vélemények csaptak össze a stúdióban. Mire következtethetünk a felvonulás méretéből? Kik és miért mentek utcára? És főleg, mihez kezdjen most a jobboldal? Mi azt mondjuk, önámítás helyett szembenézés!
Bencsik szerint azt, hogy a Pride-ot így megtartották, nem lehet Orbán Viktor mestertervének nevezni, mert az „a lakájgondolkodás legalja. Ez nem mesterterv volt, egyszerűen csak beleszaladtunk egy hatalmas pofonba” – mondta.
Bencsik hajlamos egyébként kibeszélni a hivatalos kánonból, ebből baja is kerekedett korábban, mivel a Sajtóklubból azért távolították el, mert Menczer Tamás emlékezetes „kicsizős” pécsi performanszát egy cikkében trutymóba merülésnek nevezte, és azt állította, hogy sikerült vele még „Magyar Péter bunkóságát” is alulmúlnia.
Korábban negatív véleményt közölt Rákay Philip szuperprodukciójáról, a Most vagy soháról, máskor pedig azt is kifejtette, hogy a „művészet szent érinthetetlensége” okán nincs keresnivalója a keresztnek a Szabadság-szobron.
A mostani beszélgetésben arról is értekezett, hogy egy nagyon veszélyes csapdának véli azt, ha a Fidesz belemegy egy homoszexuálisok kontra heteroszexuálisok felállásba. És bár a kormánymédia igyekezett a Pride után olyan képeket bemutatni, amiken az látszott, mintha a vonulók provokálni igyekeztek volna a többségi társadalmat, ám Bencsik kimondta, hogy ez maximum a vonulók 0,1 százalékára állt meg, az elsöprő többség „normálisan volt felöltözve”. Szerinte az idei Pride túl is mutatott ezen a kérdésen, mert itt Budapest népe képviseltette magát, és az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni.
Mindehhez persze azt is érdemes hozzátenni, hogy Bencsik nem volt mindig ennyire elfogadó, két éve a médiatanács is elmeszelte a Hír Tv-t, amikor Bencsik még a Sajtóklubban jó hírként prezentálta, hogy Ugandában kivégzik a melegeket.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.