"A kiszolgáltatott csoportok gondozáshoz való hozzáféréséről" című jelentésbe Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselő javaslatára került be a nevezett cikkely, amelyet a bizottság néppárti, konzervatív tagjai elutasítottak.
"A válság nyomán bevezetett megszorító intézkedések első számú áldozatai a társadalom eleve hátrányos helyzetű, sérülékeny csoportjai: az idősek, a fogyatékossággal élők, a kisebbségekhez tartozók, a hajléktalanok. A krízis következtében egyre nő a támogatásra szorulók száma, miközben csökkennek a szociális juttatások, az egészségügyre fordított kiadások. 'Túl sokba kerülnek', halljuk gyakorta a kormányzati megnyilatkozásokat, táplálva a szegények, a rokkantak, a romák elleni indulatokat, gyűlöletbeszédet, nem ritkán erőszakos cselekményeket" - mondta Göncz Kinga, a bizottság póttagja a szavazás után.
A szocialista képviselő hozzátette: "A parlament szociális bizottsága egyértelmű üzenetet küldött a magyar kormánynak azzal, hogy megszavazta a hajléktalanság büntethetőségét elutasító indítványomat, amelyet az Alaptörvény negyedik módosítása lehetővé tesz. A hajléktalanság nem igazságügyi, hanem szociális probléma, amelyet büntetés helyett a szociális ellátórendszeren belül, az emberi méltóság tiszteletben tartásával kell kezelni" - hangsúlyozta Göncz Kinga.
Az EP saját kezdeményezésű jelentése sürgeti a Bizottságot, hogy kövesse nyomon, hogy a tagállamok reformterveikben elegendő figyelmet fordítanak-e a legkiszolgáltatottabb társadalmi csoportokra, követelje meg tőlük a megszorító intézkedések társadalmi hatásvizsgálatának elvégzését, és az Európai Szociális Alap forrásainak a felhasználását a rászorulók helyzetének a javítására és a szegénység csökkentésére.
EP-jelentés: ne legyen törvény a hajléktalanok büntethetőségéről
Jóváhagyta csütörtökön az Európai Parlament Foglalkoztatási és Szociális Ügyek Bizottsága azt a jelentést, amelyben a képviselőtestület többek között felszólítja a tagállamokat arra, hogy ne hozzanak törvényt a hajléktalanság büntethetőségéről.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.