A kormány nem foglalt állást az oltás technológiai kérdéséiről, vagyis arról, melyik típusú oltást kell megkapniuk a gyerekeknek. Mint mondta, a kormány arról is döntött, hogy az oltás beadásáért nem kérhet pénzt a háziorvos.
A pneumococcus baktérium felelős a gyermekkori torok-, mandula-, középfül- és agyhártyagyulladásokért. A baktériumnak több típusa van, néhány közülük súlyos, akár halálos betegséget is okozhat. A baktérium elleni oltás felvételét a nemzeti programokba az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlotta, mert világszerte a vezető halálokok közé tartoznak a baktérium okozta megbetegedések. A WHO 2005-ös adatai szerint a világon 1,6 millió ember halt meg a baktérium által okozott fertőzésben, közülük mintegy egymillió gyermek vesztette életét.
A kormány arról is döntött, hogy a háziorvos nem kérhet pénzt a kismamáktól az anyatej leadása miatt szükséges szűrővizsgálatért. A tüdőszűrésért pedig - ha azt a páciens kéri, vagy ha a foglalkoztatás egészségügy keretei között történik - legfeljebb a mindenkori OEP-finanszírozás összegét lehet elkérni, ez most nagyjából ezer forint.
Kötelező lesz beadni a pneumococcus oltást
Ha a szülő kéri, októbertől minden két év alatti magyar gyermeknek kötelező beadni a pneumococcus elleni védőoltást, ami ingyenes lesz.

Elolvadt a katonai titkosszolgálatot irányító államtitkár cégének egykori, mesés profitja
Barthel-Rúzsa Zsolt vállalkozása, a Századvég International Zrt. 2022-ben még 162 milliós profitot termelt, ez tavaly szűk 12 millióra zsugorodott. Igaz, a köztes, 2023-as év még rosszabb volt.
Trump a tűzszünetbe bombázta Iránt, de mi lesz most? – Fülke
Vasárnap hajnalban megvolt az eszkaláció, két nappal később a kapituláció is – nem így képzelnénk két atomhatalom háborúját. Irán megrogyott, de ennek a háborúnak valójában aligha van vége.
A megszokott sótartalom többszörösét is mérik már a Maroson, ezért a kormány stikában elintézte, hogy a sósabb vízzel is lehessen öntözni
Másfél millió forintot követel Delhusa Gjon a parkolási botrányát kirobbantó újbudai alpolgármestertől
Kreitler-Sas Máté azt mondta, hogy nem fizet az énekesnek és szürreálisnak tartja, hogy az a Delhusa Gjon akarja beperelni, aki notóriusan megsértette a közlekedési szabályokat Újbudán.
Túl kevés és túl régi – Irán szinte védtelen maradt a 12 napos háború végére
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Tízezrek rekedhettek a hétfő esti légtérzár miatt a dohai és dubaji reptereken
Botrányba keveredett napjaink legjobb tornásza: sértő megjegyzést tett, majd kiállt a transz sportolók mellett, de elszabadult a pokol
Amikor rákérdeztek a NATO-n belüli kölcsönös védelem melletti elkötelezettségére, Trump csak köntörfalazott
Miért kerüli Orbán, hogy bármit mondjon Trump és Netanjahu bombáiról?
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Itt van Orbán válasza annak a 30 ezer embernek, akik vele szemben és Ukrajna mellett álltak ki
Hadházy nem megy szabadságra, újra a Ferenciek terén tüntet
Németországi óriásharcsa-támadás: mennyire veszélyesek az édesvízi bestiák?
Alapesetben a harcsa félénk állat, azonban ha a fészkét védi vagy fenyegetve érzi magát, támadásba lendül.
Az MTA elnöksége szerint az egész magyar kutatási rendszert megrendíti a HUN-REN szétbontása
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.
Fel van adva a lecke Magyar Péternek a Kulja–Takács-vita után
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.