Kezdik sarokba szorítani a világ legnagyobb hatalmú vezetőjét
Egyre valószínűbb, hogy a demokrata többségű képviselőház alkotmányos vádat emel az ukrán elnöktől kért politikai segítségét botcsinálta módon eltitkolni próbáló Donald Trump ellen, aki még bízhat abban, hogy a republikánusok a szenátusban pajzsot vonnak elé.
Férfi CIA-ügynök, a Fehér Házba volt rendelve, ott sokakkal szót értett, akik megbíztak benne, jól tájékozott az európai politikában, magát hazafinak tartja, s az ügyvédjének a neve közismert. Ennyit már mindenképpen tudni arról, aki bejelentést tett Donald Trump amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő telefonbeszélgetéséről (ők azóta személyesen is találkoztak, szeptember 25-én a New York-i ENSZ-közgyűlés alkalmából - kézfogásuk látszik a fenti borítóképen).
Vagyis arról az emberről, aki megfújta a sípot (ez a korrupcióról vagy visszaélésről közérdekű bejelentést tevő személy angol whistleblower elnevezésének jelentése) amiatt, hogy Trump a július 25-ei telefonhívás során arra próbálta rávenni Zelenszkijt, hogy az kíséreljen meg terhelő adatot találni Joe Biden volt alelnök és potenciális demokrata elnökjelölt fiának ukrajnai üzleti kapcsolatairól.
Ez pedig zsarolás és hatalommal való visszaélés, ami az amerikai alkotmány alapján alapot ad a vádemelésre az elnökkel szemben, ami elvezethet Trump leváltásához.
Amióta a demokraták a tavaly novemberi félidős kongresszusi választáson megszerezték a többséget a képviselőházban, s az a kezükbe adta a vádemelés kezdeményezésének lehetőségét, mind többen sürgették ennek kihasználását.