Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A 12. leggazdagabb magyar kezében a járványban is minden arannyá válik

Wáberer György, a Waberer's logisztikai vállalat felépítője szerint ez az iparág lehet a járvány egyik nagy nyertese, komoly fejlődési potenciált lát a magánegészségügyben és az ingatlanpiacon sem nyúlt mellé.

A 12. leggazdagabb magyar kezében a járványban is minden arannyá válik

Egészségtudatosabbá tesz bennünket a koronavírus – érzékeli Wáberer György, aki a mindössze másfél éves Wáberer Medical Center révén a magánegészségügyre is rálát. „Az emberek havonta legalább 100 ezer forintot költenek az autójukra, önmagukra ennél kevesebbet. Ennek az összegnek a töredékéért, havi 7–10 ezer forintért már olyan biztosítást lehet kötni, amivel jó szolgáltatási csomagot kaphatnak a magánellátásban” – illusztrálja, hogy az már szinte mindenki számára elérhető.

„A járvány második hullámában már 20-30 százalékkal nőtt a forgalmunk, s nemcsak azért, mert az állami kórházak főleg a koronavírusos betegekre fókuszálnak, hanem azért is, mert az emberek félnek az ott elkapható fertőzésektől”

– teszi hozzá.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.