Az Origo volt tulajdonosát kockázati tőkével segíti az állam
Száraz István szóban forgó érdekeltsége napenergiát hasznosító burkolóelemeken dolgozik.
Száraz István szóban forgó érdekeltsége napenergiát hasznosító burkolóelemeken dolgozik.
Egymás után vezetik be az országok a koronavírus-fertőzésből a felgyógyulást, illetve az oltottságot bizonyító igazolványokat. A magyar kormány ebben is külön utat jár. Ám miközben az immunizáltak is továbbadhatják a kórt, százmilliók kerülhetnek hátrányba, mert betegségeik vagy hazájuk gazdasági nehézségei miatt nem kaphatnak vakcinát.
Heves allergiás reakció nem fordult elő, és a komolyabb mellékhatások is inkább a második alkalommal jellemzőek – foglalja össze az első oltások tapasztalatait Békássy Szabolcs háziorvos. Négyezer praxis igényelt vakcinát tíz-tíz betegének, csütörtökre végül csak ezernek elegendő oltás érkezett meg, ezért a kiválasztott 82 éven felüliek közül is többeknek csak a jövő héten juthat belőle.
Magyarország egyik legtehetségesebb, Oscar-jelölt operatőre, Koltai Lajos életének főműve az Oscar-díjas Mephisto: egy film a művészről, aki a jutalomért cserébe hajlandó együttműködni az embertelen hatalommal. És a film bukott művésze szinte szóról szóra ugyanazt ismételgeti, amit az SZFE-n feladatot vállaló Koltai Lajos is mond.
Megelőző szereléssel szerzett magának versenyelőnyt az ellenzéki összefogás parlamenten kívüli pártja. A Momentum nemcsak előválasztási jelöltjeivel és programjával céloz a riválisaira, de korrupcióellenes imázsát is a többiek kárára erősítené. A leforrázott partnerek keresik a visszavágás módját.
Bár a stadionok világában ritkaságszámba mennek a rejtett bejáratok, más középületeknél viszont preparált metróalagutak, földalatti kisvasutak és helikopterleszállóhoz vezető járatok teszik zökkenőmentessé a fontos személyek közlekedését.
Kemény intézkedésektől tart Lengyelországban a média magánkézben lévő része, a hatalom részéről érzékelhető fenyegetés egyben próbakő lesz az EU számára is, hiszen itt alapvető európai értékről: a sajtószabadságról van szó. Így foglalja össze a helyzetet a Financial Times, miután a szerkesztőségek példátlan összefogást tanúsítva, 24 órás tiltakozó akcióval utasították el a szelektíven kivetendő különadót.