Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A vezető brit újság külpolitikai szemleírója, Simon Tisdall úgy ítéli meg, hogy az ukrán háború ügyében kudarcot vallott a diplomácia, mert az orosz elnök nem akar békét. Ezért a nyugati országoknak be kell zárniuk követségeiket Moszkvában, illetve haza kell küldeniük az orosz képviseletek munkatársait.
Hiszen újra égnek az ukrán városok, és Volodimir Zelenszkij fogadkozik, hogy sosem tárgyal orosz kollégájával. A világ döbbenten nézi a válság súlyosbodását, és a moszkvai nukleáris fenyegetőzést. Azt kérdi: mikor és hogyan lesz már ennek vége? Az ENSZ-ben pár napja a világ országainak háromnegyede elítélte az inváziót. Vagy ahogy a brit nagykövet megfogalmazta: Oroszország felsült a csatamezőn, és a világszervezetben is.