Hoteleit kiszolgáló cége is lett a NER nagyágyúival üzletelő befektetőnek
Szabadidős és sporteszközök kölcsönzésére újabb vállalkozást indított az egyik legdinamikusabban növekvő szállodaipari befektető, Szepesi Richárd.
Szabadidős és sporteszközök kölcsönzésére újabb vállalkozást indított az egyik legdinamikusabban növekvő szállodaipari befektető, Szepesi Richárd.
A nagy hackertámadás a magyar katonaság ellen. Az EU és a magyar kormány szinte már áttekinthetetlen konfliktusa. Bosszúszomjas bolondok lehetnek Trump kinevezettjei. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Messzire került a Budapesti Értéktőzsde a rendszerváltás utáni álomtól: túlkoncentrált és alulértékelt lett, s egyre kevésbé tekinthetjük az észszerű, átlátható tőkeallokáció terepének.
A jelenlegi magyar–izraeli kapcsolatokat jellemzi, hogy Orbán Viktor a múlt héten meghívta Benjamin Netanjahut, noha az ellen a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogató parancsot adott ki, írja a hírügynökség cikke.
Több a látszat, mint a valódi költségvetési támogatás: a kormány az üzleti szektor beruházásait és a háztartások költekezését noszogatja – így jellemezhető az a gazdaságpolitikai akcióterv, amelytől a miniszterelnök „fantasztikus, nagyszerű, példátlan” történéseket vár jövőre.
Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.