Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Guardiannek nyilatkozott két író a Librinél kialakult helyzetről. Krekó Péter az ukrán hadifoglyok ügyéről fejtette ki véleményét. A Die Presse a további uniós bővítés lehetőségeiről ír, a Daily Telegraphban pedig azt fejtegetik, az ENSZ-nek fegyvermentes övezetté kellene nyilvánítania a zaporizzsjai atomerőművet és környékét. Ezek és más témák bővebben a hvg360 nemzetközi lapszemléjében.
Guardian
Sorra hagyják ott a szerzők a Librit, miután azt átvette egy Orbán-hoz kötődő alapítvány – az adásvétel folytán fokozódik a félelem, hogy a hatalom az irodalomban is lecsap a szabadságra, illetve hogy tovább szűkül a média függetlensége. A vevő, a Mathias Corvinus Collegium a szélsőjobbos Fidesz káderképzőjének számít.
Vezetője Orbán Balázs, a miniszterelnökség politikai igazgatója, a kormányfő stratégiai tanácsadója. Úgy tudni, hogy az alapítvány vagyona két éve óta nagyobb, mint az egész felsőoktatás éves költségvetése. Az MCC most a könyvkiadás legnagyobb szereplője lett. Félő, hogy hasonló hegemóniát alakít ki az irodalomban, mint amilyen már létezik a sajtóban és a színházi életben.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.