Ritkán adják elő Liszt Ferenc legnagyobb művét, de november végén meghallgathatja Budapesten
Liszt Ferenc Krisztus című műve egyedülálló a maga műfajában.
Liszt Ferenc Krisztus című műve egyedülálló a maga műfajában.
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint a SPAR Brüsszellel összefogva megtámadta a magyar családokat, Bayer Zsolt pedig bojkottot hirdetett, de mennyivel okozott volna nagyobb kárt, ha Németh Szilárd bojkottálja a bolthálózatot? A Duma Aktuálban azt is kibeszélték, mi baja van a SPAR-nak a magyar családokkal, hogy foghat össze egy üzlet és egy város, és az is kiderült, mi történne, ha valaki szeretné megvásárolni az egész boltot.
Bár szeretné, sok fiatal nem tudja korán elhagyni a családi otthont. Az alacsony bérek, a magas ingatlanárak és a hosszabbra nyúló tanulmányok kötik röghöz az új generációkat. HVG-Ténytár.
A világ lélegzetvisszafojtva várja az amerikai elnökválasztás eredményét, és azt, hogy béke lesz-e utána. Fideszes belharcokról hallani. A brit nagykövet négy év után valamennyire már érti a magyar belpolitikát. Drámai mértékben nőtt a a szegénység az időskorúak között. Fülszöveg – témák az e heti HVG-ből.
A matematika igenis lehet izgalmas, érdekes tantárgy, amivel szeretnek a gyerekek foglalkozni, akár még egy bentlakásos matektáborba is örömmel elmennek – vallja a nemrég az ország leginnovatívabb gyerekekkel foglalkozó szervezetei közé választott a Gondolkodás Öröme Alapítvány vezetője. Szerint az iskolában nem arra kellene utazni, mit nem tudnak a diákok, hanem arra, hogy mit tudnak, „fontos lenne felismerni az oktatásban, hogy tévedni legális”. Interjú Juhász Péterrel.
És mi van Tomival? címmel kerül moziba a napokban Till Attila új filmje, amelybe a rendező saját, alkohollal kapcsolatos rossz tapasztalatait is beleírta. Úgy véli, nem sokáig tartható fenn, hogy tehetséges, bizonyított rendezők nem kapnak állami támogatást. Arra pedig saját bevallása szerint nincs épkézláb válasza, hogy elfogadható-e az, hogy a TV2 egyik arca.
Yuval Noah Harrari a Financial Timesban arról ír, hogy jelenleg nem a Nagy Robotlázadástól kell tartani, hanem a digitális bürokratáktól.