A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Magyarországnak az Európai Unió Bírósága előtt kell felelnie a szexuális kisebbségeket diszkrimináló, vitatott jogszabályért. Az ítéletnek messzemenő következményei lehetnek.
A cikk szerzője, Caroline Ferstl igen érdekesnek tartja, hogy a kormánypárti média egyetlen szót sem vesztegetett a perre, amely tegnap a Bizottság kezdeményezésére kezdődött az Európai Unió Bíróságán (EUB). A magyar nyelvű Daily News Hungaryt pl. inkább az foglalkoztatta, hogy a bécsi Városháza előtti karácsonyi vásár tényleg olcsóbb-e, mint a budapesti.
Pedig az ítélet hatalmas jelentőségű lehet, ha a testület arra jut, hogy a jogszabály megsértette az emberi jogi normákat, amikor korlátozta a nemi kisebbségek jogait. Az ügy horderejét mutatja, hogy 16 kormány támogatja a panaszt – amikor korábban a jogállamiság miatt indult ugyanilyen eljárás, akkor 10 állam jelentette be érintettségét.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.