1. Külső tükrök beállítása
Bár a tanulóvezetőknek az első között mondják el, hogyan kell helyesen beállítani a külső tükröket, ezt a legtöbben vagy elfelejtik, vagy rosszul alkalmazzák a technikát. Az tudta, hogy a saját autó oldalát nem is szabadna a tükörben látni? Íme a helyes technika, hogy minél kevesebb legyen a láthatatlan rész - írja a CarThrottle.
2. Ködlámpa, köd nélkül
Sokan szeretnek menőzni azzal, hogy az autójukon optikai tuning gyanánt még a ködlámpát is bekapcsolják, ám ha nincs köd, ez nem épp egy helyes módszer. Simán elvakíthatja a szemből érkezőket.
3. Éjszakai parkolás
Egy kivilágítatlan útszakaszon csak úgy érdemes éjszakára leparkolni az autóval, ha azon van a parkolást jelző lámpa. Ellenkező esetben inkább keressünk egy kivilágított részt.
4. Téli átvizsgálás
A legtöbben ezt elfelejtik, pedig ahhoz, hogy balesetmentesen közlekedjünk az autóval télen, tökéletes állapotban kell lennie. A néhány ezer forint kiadás sokkal kevésbé fontos, mint a saját és mások biztonsága, élete.
5. Ha kifogy az üzemanyag
Amikor a műszerfal elkezdi jelezni, hogy tankolni kellene, akkor néhány liternyi üzemanyag még van a tankban, így a következő benzinkútig biztosan el lehet gurulni az autóval. Ám akkor sem kell megijedni, ha menet közben kifogyna. A lényeg, hogy amikor először rángat be a motor, azonnal le kell állítani az autót, így a tankolás után anélkül lehet majd újra beindítani, hogy a motor károsodna, vagy hogy szerelőt kellene hozzá hívni.

6. Fékezés, ha valaki szembe jön
Ösztönös reakció, de rossz. Sokan a szembejövő - és itt most nem a saját sávunkban szembe jövő autókra gondolunk - forgalmat látva ösztönösen lassítanak, amíg a másik jármű el nem halad mellettük. Rossz beidegződés, amivel a sofőr csak a mögötte haladókat tartja fel.
7. Karbantartás
A kicsit műszakibb beállítottásgú sofőrök gyakran szívesen turkálnak könyékig a motorházban, és szeretik maguk elvégezni az olajcserét, a gumi nyomásának beállítását, és egyéb olyan apróságokat, amitől igazán jól megy a kocsi. Ettől függetlenül nem érdemes az ösztönökre hagyatkozni - vagyis akkor elvégezni a műveleteket, amikor az ember "úgy gondolja, hogy időszerű" -, a szervizkönyvben ugyanis pontosan leírják, milyen időközönként mit kell tenni ahhoz, hogy ne amortizálódjon az autó.

8. Átsorolás
Ha a táblák útakadályt jeleznek, az nem jelenti azt, hogy azonnal át kell sorolni a másik sávba. A hirtelen sávváltás fennakadásokhoz, rosszabb esetben balesethez vezethet.
9. Kézifék
A legtöbben nem rendeltetésszerűen használják a kéziféket, az azon lévő gombot ugyanis nemcsak kiengedéskor, de behúzáskor is nyomva kell tartani.

10. A távirányító használata
Ha elfelejtjük, hová parkoltunk, érdemes egy apró trükköt alkalmazni az autó megtalálásához. A távirányítót tegyük az állunk alá, majd úgy nyomjuk meg a gombot. A fej ilyenkor antennaként funkcionál, így jóval nagyobb távolságról is ki tudjuk nyitni a központi zárat.
Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.