Csökkent a benzin ára
Csökkentette bruttó 2 forinttal a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., a gázolajé nem változott.
Csökkentette bruttó 2 forinttal a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., a gázolajé nem változott.
Északnyugat felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, eső, zápor is várható - jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Megkezdődött a kerepesi ingyenes parkoló építése kedden. A közbeszerzési pályázaton nyertes Vianova 87 Közmű és Útépítő Zrt. építheti meg a 40 millió forintos uniós támogatásnak köszönhető, 77 személygépkocsinak és 32 kerékpárnak helyet adó ingyenes parkolót.
A helyszínen meghalt az a középkorú férfi, aki autójával eddig ismeretlen okból leszaladt az 52-es főútról és egy fának ütközött kedden Kecskemét határában. A mentés idejére lezárt főúton megindult a forgalom.
Öt évet kapott a három halálos áldozatot követelő buszbaleset miatt a Körös Volán sofőrje, akiről kiderült, hogy korábban több eljárás is indult ellene közlekedési szabálysértés miatt, így nem is alkalmazhatták volna - írja a beol.hu.
A fogyasztói pesszimizmus, az emelkedő munkanélküliség és a gazdasági kilátásokat övező bizonytalanság visszatartja a fogyasztókat a tartós javak, így az autók vásárlásától – állapítja meg elemzésében a Concorde. A tavalyihoz hasonló, illetve azt meghaladó értékesítés csak azokban az országokban tapasztalható, ahol kormányzati ösztönző programok indultak, például Kínában (24 százalékos növekedés) Németországban (21,5 százalékos emelkedés) vagy Brazíliában (2 százalékos csökkenés).
Egyórás, személyeskedő hangvételű vita után a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén elutasította a városvezetésnek azt a javaslatát, hogy biztosítsanak forrást az M3-as autópálya bevezető szakaszának zajvédelmi falára és a környező házak nyílászáróinak cseréjére. Fideszes indítványra a közgyűlés minden döntést név szerinti szavazással hozott meg.
A Koenigsegg svéd sportautógyár és a svájci székhelyű NLV cég összefogott, hogy kifejlesszenek egy elektromos sportautót, amely napenergiával is képes működni. A Quantot a genfi kiállításon mutatták be először.
Két forinttal csökken a benzin ára szerdától a hazai töltőállomásokon - értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu. Így a benzin országos átlagos ára 256 forintra csökken, míg a gázolaj átlagos ára továbbra is 250 forint marad.
Összesen 162 autót rongáltak meg a hétvégén ismeretlen tettesek Nyíregyházán - értesült a HavariaPress. Egyelőre nem tudni semmit az elkövetőkről.
A délkeleti országrész kivételével hétfőn fokozatosan csökken a felhőzet, és felhőátvonulásokra számíthatunk elszórtan záporokkal. Éjszaka többnyire kevés lesz a felhő, számottevő csapadék már nem valószínű.
Miközben egyre több uniós államban bevezetik a régi autóért újat programot, a magyar kormány nem kíván foglalkozni ezzel a gazdaságélénkítő eszközzel. Pedig a német példából ítélve megérné.
Súlyos sérüléseket szenvedett egy kilencéves gyermek, akit gépkocsi gázolt el a 38-as számú főúton, Rakamaz közelében hétfőn - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.
A Honda Accord az EuroNCAP új pontozású töréstesztjén 86 százalékot, azaz a maximális 5 csillagot érte el.
Még tart a vizsgálat, de elképzelhető, hogy a vezető elalvása okozhatta azt a közúti balesetet, melyben három ember meghalt vasárnap hajnalban Pusztamonostor külterületén - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Hat ember sérült meg abban a közlekedési balesetben, amely vasárnap hajnalban történt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Encs belterületén, a Petőfi utca és a Bem utca sarkán - közölte a rendőrség.
Eddig 430 gépkocsit szállított el a rendőrség a fővárosban a nemzeti ünnephez kapcsolódó rendezvények miatt lezárt területekről - közölte honlapján a rendőrség vasárnap nem sokkal reggel kilenc óra előtt.
Közúti balesetben meghaltak hárman vasárnapra virradóan Jász-Nagykun-Szolnok megyében - közölte az MTI-vel az Országos Mentőszolgálat ügyeletese.
Északnyugat felől tovább szakadozik a felhőzet, éjszaka már változóan felhős lesz az ég. Eleinte még többfelé várható eső, északkeleten, illetve a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás, majd csak néhol alakul ki zápor, hózápor, esetleg zivatar.
Teljes útzár van érvényben az M5-ös autópálya fővárosba bevezető szakaszán az M0-ás csomópontnál, mert péntek délután két kamion és egy személygépkocsi összeütközött - közölte a rendőrség az MTI-vel.