Jött egy izgalmas új funkció a Skype-ba, állásinterjúknál hasznos
Valós idejű kódszerkesztőt ad a Microsoft a Skype-hoz, hogy jobban fel lehessen mérni egy álláskereső jártasságát.
Valós idejű kódszerkesztőt ad a Microsoft a Skype-hoz, hogy jobban fel lehessen mérni egy álláskereső jártasságát.
Vannak olyan csavart labdák, melyeket a HR-esek imádnak odadobni a jelentkezőnek. Ezek általában olyan kérdések, melyekre nem sokan számítanak, de egyre gyakrabban kerülnek elő.
A korai napszakban elküldött állásjelentkezések mutatnak a legjobban a cégeknél, a hívásokat viszont máskorra időzítsük.
Aki önmagát adja, kisebb eséllyel fut be nagy karriert. Aki alkalmazkodik, gyorsabban jut előre. Ezt mondták azok a profi karriertanácsadók, akik a BBC-nek nyilatkoztak a siker titkáról. Persze ellenpélda is akad.
Meglepő módon biztatja a fiatalokat az ausztrál McDonald’s, hogy dolgozni jelentkezzenek a gyorséttermekbe. Az egy dolog, hogy az álláskeresők 10 másodperces videóval pályázhatnak, de a jelentkezési csatorna sem szokványos.
Új-Zélandon úgy próbálják enyhíteni a technológiai szektorban fellépő munkaerőhiányt, hogy ingyen repjeggyel csábítják állásinterjúra a jelölteket a világ minden részéről. A megoldás egyébként nem egyedi, van olyan magyar cég is, amely Indiából repteti ide a jelentkezőket – ha nem vállnak be, haza is.
Ezekre úgysem tud felkészülni. A top4 különösen kegyetlen.
Miért tesznek fel a HR-esek trükkös interjúkérdéseket? Csupán azért, mert minden felvétel kockázat, és megpróbálják minimalizálni ezt azzal, hogy olyan kérdéseket szegeznek neked, amelyek rejtett problémákat fedhetnek fel rólad és a képességeidről. Azonban ha tudod, hogyan válaszold meg helyesen ezeket, nagy eséllyel nyerhetsz felvételt, vagy kerülhetsz tovább a következő fordulóba.
Miért éri meg egy törekvő ifjúnak, hogy az önéletrajzába beleírhassa: teljesítette a maratoni távot? Miért jelent ez jó pontot egy állásinterjún, esetleg az egyetemi felvételi vizsgán? Bizarr bérsport kínai módra.
A Google állásinterjúi híresen nehezek, de sokszor olyan kérdéseket is feltettek a leendő munkatársaknak, amitől tényleg elakadt a szavuk.
Egy francia programozó közel négy évtizednyi kódolási tapasztalattal jelentkezett egy fejlesztői pozícióba a Google-höz, de ez sem volt elég ahhoz, hogy túljusson a kérdéseken.
Ismerőseinket, barátainkat sokkal kedvezőbben ítéljük meg, még ha ugyanazt is teszik, mint az idegenek.
Amikor egy állásinterjú nem a terv szerint megy, később sokat marcangolhatjuk magunkat azon, vajon hol rontottuk el. Főleg azért is, mert gyakran az álláskeresés időszaka hosszúra nyúlhat, és minden egyes lehetőséget szeretnénk a legjobban kiaknázni. De van úgy, hogy már az interjú után érezzük, itt bizony nem arattunk osztatlan sikert, és ezt a gyanúnkat igazolja is a „sajnáljuk, de nem önt választottuk” felütéssel kezdődő visszautasító e-mail vagy telefon. Ha egyáltalán kapunk ilyet...
Az állásinterjú sajnos arra is kiváló alkalom, hogy néhány baki miatt kevésbé professzionálisnak tűnj a kiválasztók szemében. Mindegy, hogy kiváló mérnök vagy-e, esetleg sok éves szakmai tapasztalattal rendelkező IT szakember, egészen apró dolgokon múlhat, hogy szimpatikus leszel-e HR-esnek. Hogy segítsenek elkerülni a buktatókat, a Business Insider szakértőket kért meg arra, hogy emeljék ki azokat a viselkedéseket, melyek miatt nem fogsz alkalmasnak tűnni a munkára.
Fontos tudni, hogy minden interjú kétirányú utca: nemcsak a munkáltató értékel minket, hanem mi is őt, és mindkét félnek úgy kell elsétálnia az interjúról, hogy meg van győződve arról, jó döntést hozott.
A legtöbben legalulról kezdik és végigjárják a szamárlétrát, pedig ennek nem feltétlenül kéne így történnie, indulhatnának kicsit magasabbról is, már ami a fizetést illeti.
Már az állásinterjún is kiderülhetnek rólad azok a személyiségjegyek, melyek nagyot nyomhatnak a latba a kiválasztás során, ezért nem árt ezeket kidomborítani a beszélgetés alkalmával. Persze nem szabad gőgösnek tűnnöd, elég, ha észben tartod, mely tulajdonságok vonzóak a HR-esek számára, és ennek megfelelően, a saját tapasztalataidból vett példákkal válaszolsz a kérdéseikre. Melyik lehet igaz rád az alábbi 9 tulajdonság közül? Gondold át, hogyan tudnál kitérni rá, mielőtt interjúzni mennél!