Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Miért éri meg egy törekvő ifjúnak, hogy az önéletrajzába beleírhassa: teljesítette a maratoni távot? Miért jelent ez jó pontot egy állásinterjún, esetleg az egyetemi felvételi vizsgán? Bizarr bérsport kínai módra.
A világ legnépesebb országában is egyre több városi futóversenyt rendeznek. A nagy települések presztízskérdést csinálnak abból, hogy náluk is legyen maratoni, vagy legalább félmaratoni verseny, amelyre aztán ezrek neveznek be.
De a másik oldalról is nő a távfutás népszerűsége. Ha egy ambiciózus ifjú önéletrajzában ott áll, hogy teljesítette a 42 kilométeres távot, és ezt papírral is igazolni tudja, nőnek az esélyei egy jól fizető állás megszerzéséért folyó versenyben. Ha egy gimnazista igazolni tudja, hogy teljesített egy félmaratoni távot és még az első száz közé is bekerült, egyes egyetemeken plusz pontokkal indulhat a felvételi vizsgán.
Néhány hete a délkelet-kínai Xiamen városában rendeztek félmaratoni versenyt. 1800-an neveztek be, de a népünnepélynek indult esemény tragédiába torkollt. 4 és fél kilométerrel a cél előtt az egyik futó összeesett, és hiába jött a gyors orvosi segítség, meghalt. Az ilyenkor szokásos hivatalos formaságok intézése közben derült ki, hogy nem a versenyre benevezett férfi az áldozat, hanem valaki más, aki az ő papírjait használta a regisztráláskor. Ezután a szervezők alaposan utánanéztek minden indulónak, és 30 futót diszkvalifikáltak. Kiderült, hogy ők is bérfutók voltak, vagyis valaki pénzt fizetett nekik azért, hogy a megbízónak a maratoni részvételt igazoló okmányt szerezzenek – írja a párizsi Le Figaro.
Van a maratoni csalásnak egy régebbi, kevéssé kifinomult változata is. Ez a futás közbeni mezátadás. A versenyt a valóban benevezett személy kezdi, akit a mezén lévő szám alapján azonosítanak. De egy-két kilométer megtétele után, egy erre alkalmas útszakaszon, a hivatalosan nevezett versenyző átadja a trikóját egy bérelt dublőrnek, aki aztán a lefutja a táv nagy részét. Övé a pénz, a benevezetté pedig a papírral igazolható dicsőség. Ezt a módszert azonban kevésbé alkalmazzák, merthogy nagyobb a lebukás esélye. Pár éve, egy ugyancsak Xiamenben rendezett verseny után, a száz első közül többtucatnyi versenyzőt utólag kizártak, mert menet közben vették át a trikót az eredeti indulótól. Sőt, volt olyan futó is, aki a táv egy részét buszon tette meg.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.