Kizárnák az olimpiáról a súlyemelést a szövetség doppingbotránya miatt
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
Újratesztelték a 2012-es londoni játékok idején levett mintájukat, és úgy néz ki, hogy doppingoltak.
Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke nem mond le, de nem is indul a jövő évi tisztújításon.
Az orosz sportolóknak az államilag támogatott doppingolás miatt immár évek óta ez a sors jut. A kérdés a magyar sportolókkal kapcsolatban azért merül fel, mert az ARD német tévé hatalmas botrányt robbantott ki az Aján Tamás vezette Nemzetközi Súlyemelő-szövetség ügyeit vizsgálva.
A Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke a személye elleni igazságtalan támadásnak érzi az ARD dokumentumfilmjében elhangzottakat.
Nincs szükség porkavarásra – egy titkos hangfelvétel szerint ezt mondta Aján Tamás 2009-ben az auditoroknak, akik a titkos svájci bankszámlák után érdeklődtek. Az ARD nagy port kavart riportjának eddig ismeretlen részeit olvashatják most.
Nagyon súlyos állításokat fogalmazott meg az ARD oknyomozó újságírói által készített dokumentumfilm a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség magyar elnökéről, Aján Tamásról, illetve a Magyar Antidopping Csoportról. A filmben korrupcióról, titkos bankszámlákról, meghamisított doppingtesztekről beszélnek. A filmet egyelőre csak Németországban lehet legálisan megnézni. A téma fontossága miatt a film teljes leiratát közöljük.
Újrateszteltetné az Egyesült Államok Súlyemelő-szövetsége (USAW) a riói olimpián, valamint az utóbbi világbajnokságokon és más nemzetközi versenyeken levett doppingmintákat. A WADA egyelőre annyit közölt, hogy vizsgálódik.
Az ARD német közszolgálati csatorna Nemzetközi Súlyemelő-szövetségről szóló riportja súlyos vádat fogalmazott meg a Magyar Antidopping Csoporttal szemben is, a kölni doppinglabor pedig DNS-vizsgálatokra hivatkozva állítja, hogy a magyar ellenőröknek manipulált mintákat adtak le a később doppingoláson ért versenyzők. Tiszeker Ágnes, a cég igazgatója tagadta a vádakat, azt viszont nehéz cáfolni, hogy a doppingellenőrzés világszerte kitett a korrupciós kockázatoknak.
A Nemzetközi Súlyemelő-szövetség komolyan veszi az ARD műsorában elhangzottakat.
Reagált a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a német ARD műsorában elhangzott, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetséget (IWF) érintő vádakra.
Az ARD szerint a Nemzetközi Súlyemelő Szövetséget (IWF) 19 éve vezető magyar szakemberrel kapcsolatban az okirathamisítás és a hűtlen kezelés gyanúja is felmerül.
Schmitt Pál NOB-tagságát megerősítették a Nemzetközi Olimpiai Bizottság limai kongresszusán.
A legnehezebben kivívott, éppen ezért az eddigi legkedvesebb győzelmeként értékelte Aján Tamás, hogy újabb négy esztendőre elnökévé választotta a 188 országot számláló Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF).
Aján Tamás úgy látja, hogy Nagy Péter, a legjobb magyar súlyemelő már most londoni olimpiai indulónak tekintendő.
Az utóbbi években számos sportág esetében napirendre került, hogy helyük van-e az olimpiai programban, vagy sem. Megnéztük a közelmúlt azon magyar olimpiai sportágait, melyek hiába voltak nagyon sikeresek, mégis a veszélyeztetettek listájára kerültek. Kétrészes sorozatunk második cikkében a súlyemelés, a birkózás, a sportlövészet és a kajak-kenu legjobbjai válaszolnak arra, mennyi valóságalapjuk van e híreknek.
A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség 1905-ben alakult, és az IWF-et elnökként 2000 óta vezető, 70. születésnapját januárban ünnepelt Aján Tamás irányítása alatt nőtte ki magát a legnagyobb sportági szövetségek egyikévé: jelenleg 187 ország a tagja.