Brexit: Januártól változnak a brit állampolgárok Magyarországra utazásának feltételei
Az Egyesült Királyság állampolgárai vízummentesen utazhatnak be Magyarország területére.
Az Egyesült Királyság állampolgárai vízummentesen utazhatnak be Magyarország területére.
Titkos telefonbeszélgetés a sokadik utolsó határidő – ezúttal szerda – előtt.
Január elsejétől nem vihetnek ki állati eredetű élelmiszert az Egyesült Királyság területéről.
A Brexit körüli bizonytalanság és a megnövekedett karácsonyi forgalom miatt több, mint nyolc kilométeres kocsisor alakult ki a Folkestone-hoz vezető autópályán.
Az Európai Parlament azt szeretné, hogy már hétvégén legyen Brexit-megállapodás, ellenkező esetben nem tudnak idén jóváhagyni semmiféle alkut. Egyelőre azonban az a valószínűbb, hogy semmilyen megegyezés nem lesz, a britek egyszerűen kizuhannak az EU-ból.
Boris Johnson csütörtök este telefonon beszélt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével. A beszélgetésről lényegesen optimistább hangvételben számolt be az Európai Bizottság vezetője: von der Leyen szerint számos kérdésben jelentős előrelépést sikerült elérni.
Egyre nagyobb az esélye annak, hogy hatalmas torlódás jön Dovernél január 1-jétől.
Előfordulhat, hogy az Egyesült Királyság és az EU kereskedelme januártól a Kereskedelmi Világszervezet általános szabályrendszere alapján folytatódik. Ezzel viszont újra megjelennének a vámok.
Még nincs minden veszve, legalábbis a brit miniszterelnök és az Európai Bizottság elnöke szerint. Adnak még egy esélyt a tárgyalásoknak.
A magyar miniszterelnök nem tart elfogadhatónak olyan egyezséget, amely bünteti a briteket a kilépésért.
Élelmiszerhiány és áremelés jöhet, ha január elsejétől Nagy-Britannia a Világkereskedelmi Szervezet szabályai szerint kezd el kereskedni az Európai Unióval. Erre hívta fel a figyelmet a Tesco főnöke, akit a kormány pánikkeltéssel vádolt Londonban.
Ursula von der Leyen szerint fel kell készülnie az EU-nak arra is, ha nem sikerül megállapodni a kereskedelemről az Egyesült Királysággal.
Személyesen találkoznak az uniós állam- és kormányfők Brüsszelben. Számos téma kerül eléjük, jóvá kell hagyniuk a jogállamisági kompromisszumot, dönteni kell az új 2030-as klímacélkitűzésekről és a Törökország elleni szankciókról.
Bár a brit és uniós álláspontok még messze elmaradnak egymástól.
Vannak a pesszimisták és a mérsékelt optimisták. Vajon kinek lesz igaza?
Újra telefonon tárgyalt Boris Johnson és Ursula von der Leyen. Abban egyetértenek, hogy továbbra is jelentősek közöttük a nézetkülönbségek.
Lehet megoldás az egyik legvitatottabb pontban – közölte Franciaország európai ügyekkel foglalkozó minisztere, de ahhoz a briteknek is engedményeket kell tenniük.
Nagy-Britannia és az EU képviselői vasárnap felújítják a Brexit utáni kereskedelmi megállapodásról folytatott, ám a súlyos nézetkülönbségek miatt pénteken félbeszakadt tárgyalásokat. A felek hangsúlyozzák, továbbra is komoly viták akadályozzák a megegyezést.
Nem sikerült áthidalni a nézetkülönbségeket. Boris Johnson brit miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szombat délután személyesen tekinti át a helyzetet.