Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A pandémia a fő ok, de a Brexit is megrendítette a bizalmat Kínában, amely ezerszámra küldte diákjait angol magániskolákba. A britek is gyorsan léptek: egyre több az angol magániskola Kínában, és egyre jobb távoktatást kínál sok brit iskola – írja a pekingi China Daily.
Összesen 27 brit iskolahálózat 57 kampusza működik jelenleg Kínában – közölte a Venture Education nevű angol cég Pekingben. Hamarosan még 43 brit iskola nyílik Kínában, ahol az angol nyelvű oktatás előnyeivel nagyon is tisztában vannak.
A kínai diákok számának csökkenése nemcsak amiatt következett be, hogy a koronavírus-járvány elzárta Kínát a világtól, de az is közrejátszott, hogy egyre jobb a hazai kínálat angol nyelvű iskolák tekintetében. "A brit iskolák rendkívül színvonalas online oktatást nyújtottak az elzárás idején, ellentétben sok állami iskolával, ezért a kínai diákok tömegesen átjelentkeztek, ezért is csökkent a jelentkezések száma Nagy-Britanniában" – magyarázta a lapnak Caroline Nixon, a Boarding Schools' Association nemzetközi igazgatója. Aki hozzátette, hogy valószínűleg csak átmeneti jelenségről van szó, mert szinte mindenki arra számít: a pandémia elmúltával visszaáll a régi helyzet. Máris azt lehet tapasztalni, hogy jövőre többen jelentkeznek brit magániskolákba, mint az idén.
A China Daily arra hívja fel a figyelmet, hogy a külföldi tanulásról nem a diák vagy a szülők döntenek, hanem a nagyszülők, ugyanis ők állják a borsos számlát. A nagyszülők pedig féltik az unokát nemcsak a járványtól, hanem attól is, hogy magára maradva esetleg elfordul a kínai hagyományoktól. Banánnak nevezik Kínában azokat a külföldön tanuló vagy dolgozó kínaiakat, akik gondolkodásukban nyugativá válnak, vagyis nem vetik magukat alá a család döntéseinek. A nagyszülők attól is tartanak Kínában, hogy unokájuk a nyugati életszemléletet követi majd, és akkor jó eséllyel nem tér vissza szülőföldjére. Nagy-Britanniában persze egyre jobban szigorítják a bevándorlási szabályokat a Brexit óta, ezért az óvatos kínai nagyapák és nagymamák megnyugodhatnak: lehet, hogy unokájuk banánná változik, vagyis csak kívül sárga, belül fehér, de hazatér Kínába, mert Nagy-Britannia nem tart igényt bevándorlókra.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.