Hosszú Katinka visszakapta a Facebook-oldalát
Hát persze, hogy egy Facebook-posztban jelentette be.
Hát persze, hogy egy Facebook-posztban jelentette be.
Washington azért lépett, mert a két cég megsérthette a kampányfinanszírozási törvényeit.
Több mint hatmillióan használnak egy fitneszalkalmazást, nem is gondolva arra, hogy emiatt veszélybe kerülhetnek az adataik.
Az okostelefonok felhasználóiról, sőt azok ismerőseiről is személyes, köztük érzékeny adatokat is átadott a Facebook több tucat telefongyártó és más eszközöket készítő cégnek. Ráadásul ezt nem a Facebook hozta nyilvánosságra, hanem újságírók derítették ki.
A nyitottság jegyében több funkciót is bevezetett a Facebook abból az alkalomból, hogy az Egyesült Államokban a június a büszkeség hónapja.
A negyedik legnépszerűbb magyar Facebook-oldal még mindig nem érhető el.
Nem a Facebook akar pénzt kérni a felhasználóktól Ugandában, és nem is szabadon választott "előfizetésről" van szó, hanem egy olyan adóféleségről, amellyel a "pletykálásnak" akar határt szabni az afrikai ország kormánya.
Mostantól nem kell külön csoportos beszélgetést nyitni, ha szeretnénk Messengeren szavazásra buzdítani az ismerőseinket: egy új funkcióval is meg tudjuk ezt tenni.
Akadt, aki daganatos betegnek adta ki magát, csak hogy hozzájusson a Horváth József által is vizsgált készítményhez. Mint kiderült, azért, hogy aztán a biológus nevével visszaélve forgalmazni tudja azt.
Az Aldi Magyarország az Aldi nemzetközi hálózatán belül, és a hazai élelmiszer-kiskereskedelmi szektorban is elsőként indította el chatbot-szolgáltatását a Facebook Messengeren. Az üzenetküldő szolgáltatásba beépített chatrobot a nap 24 órájában próbál válaszolni a beérkező kérdésekre, hiszen az információkhoz gyorsan hozzáfér, és meg is jeleníti azokat.
Megelégelték a hamis profilokat és az álhírek terjesztőit, ezért egy hónapig egyáltalán nem fog működni a Facebook Pápua Új-Guineán. A döntéssel együtt egy érdekes kísérletbe is belevágnak.
Egy nap sem kellett hozzá, az új uniós adatvédelmi rendelet életbe lépését követő néhány órán belül beleszaladhatott az első, igazán fájdalmasnak ígérkező pofonba a Facebook és a tulajdonában álló két másik szolgáltatás, az Instagram és a WhatsApp. Más területen ugyan, de a Google is hibázhatott.
Biztos ránk tartozik, mit gondol vagy állít az egyik fél a válás okáról? És ezt tényleg az állítólag megcsalt féltől kellett megtudnunk?
Brüsszeli meghallgatása után Franciaországba utazott a Facebook első embere, ahol a világra szintén nagy befolyással lévő kollégájával találkozott.
Hogy elejét vegye a meztelen fotókkal való netes visszaéleseknek, a Facebook azt kéri a felhasználóktól, küldjenek magukról meztelen felvételeket. A cég ezután egy digitális jellel látja el a beküldött anyagokat, ami elviekben megakadályozza majd, hogy az egyénről újabb képek kerüljenek ki a közösségi oldalakra és így a világhálóra.
A lehető legrosszabb értelemben véve európai uniós módon zajlott kedden kora este Mark Zuckerberg európai parlamenti meghallgatása. A képviselők előbb megállás – és a rendelkezésre álló időkeretük betartása – nélkül sorolták kérdéseiket, így a válaszokra végül alig jutott idő. A politikusok pedig majdnem összevesztek. Szerencsére azért kiderült néhány konkrétum is, egyebek mellett az is, hogy erősödik az uniós gyanú azt illetően, hogy a Facebook nem igazán tudja kontrollálni magát a piacon, ahol talán erőfölényével is visszaél.
Nonja, az orangután volt a bécsi állatkert első olyan állata, amelynek saját profilja volt a közösségi portálon.
A Freedom from Facebook nevű mozgalom négy különböző cégre daraboltatná fel a Facebookot. És nem elképzelhetetlen, hogy ez össze is jön nekik.
Egyelőre nem tudni, hogy hiba van-e a Facebookon, vagy újítással kísérleteznek a közösségi oldal fejlesztői, de az biztos, hogy többeknél változott hétfőn a chatelős sáv megjelenése.