Elemzők Ukrajna legádázabb ellenségei közé sorolták Magyarországot
Ukrajna politikai szakértői Oroszország mögött a második helyre rangsorolták Magyarországot.
Ukrajna politikai szakértői Oroszország mögött a második helyre rangsorolták Magyarországot.
Több fronton is kihívásokkal szembesült az utóbbi egy évben Moszkva az érdekszférájának tekintett volt szovjet tagköztársaságokban, és a jelek azt mutatják, már nem tud vagy akar mindenütt olyan határozottsággal fellépni, mint korábban tette.
Minszk több kerületében is tartottak tiltakozó megmozdulásokat szombaton, az egyik rendezvény néhány résztvevőjét őrizetbe vették.
Vasárnap ismét ezrek vonultak Minszk utcáira, hogy Lukasenka lemondását követeljék.
A vélhetően csalással nyert fehérorosz politikus azt mondta: az új alkotmány bevezetése után már nem akar elnök lenni.
A Munkáspárt elnöke az első magyar politikus, aki személyesen látogatott az országba a belarusz elnök újraválasztása óta.
Az ellenzék vezetője szerint nem válhat börtönné egy olyan ország, ahol már senki nem fér a börtönőröktől.
Vélhetően még jó ideig elhúzódik az augusztus 9-ei elnökválasztás elcsalása miatt kipattant fehéroroszországi belpolitikai válság, ám a főszereplők személye változóban van. Az ellenzéki tüntetések kifulladóban vannak, az 1994 óta hatalomban lévő államfő, csaláson kapott Aljakszandr Lukasenka már nem a tiltakozókkal hadakozik, hanem Oroszországgal: Moszkva azt szeretné, ha a levitézlett szövetségest egy másik megbízható politikus váltaná fel, Lukasenka viszont időt akar nyerni.
Az orvos a hatóságok szerint megsértette a titoktartást, és félrevezető információval szolgált.
Egy szakértő szerint nagyobb a baj, mint amit a hivatalos adatok sugallnak abban az országban, ahol a választási eredményeket is meghamisították.
A belarusz hatóságok most is brutálisan léptek fel a demonstrálók ellen, akik vasárnap vonultak az utcákra.
Több tucat kormányellenes tüntetőt vettek őrizetbe a fehérorosz hatóságok vasárnap Minszkben, a reggel kezdődött megmozdulásokat egyebek közt könnygázzal igyekeznek feloszlatni. Bresztben is az utcákra vonultak a tiltakozók.
Nemzetközi törvényszék előtt vonná felelősségre Aljakszandr Lukasenkát az ellenzék. Egy nappal korábban pedig hatósági előállítását követően belehalt súlyos sérüléseibe egy tüntető.
Az embereket már a gyűlésekre menet őrizetbe veszik az ellenzéki vezető szerint.
Néhány elektromos berendezés máris cserére szorul.
Az Európai Unió Tanácsa ma további 15 fehérorosz személyt vett fel a szankciós listára. Ezek között Aljakszandr Lukasenka elnök és fia, egyben nemzetbiztonsági tanácsadója Viktor Lukasenka is.
A fehérorosz elnök szerint, ha a szakemberek kiutaztak, akkor már maradjanak is ott "sok pénzt keresni".
Az Európia Unió eddig már 40 fehérorosz tisztviselővel szemben vezetett be korlátozásokat.
Hosszú jelentésben elemezték a nyári választást, amióta szinte minden nap hatalmas tömeg tüntet az országban. A vizsgálatot vezető jogprofesszort be sem engedték az országba.
A hétvégén 221 fehérorosz tüntetőt vettek őrizetbe, az emberek állítólag már mindenre felkészültek.