Német diplomaták vigyáznak Szvetlana Alekszijevics Nobel-díjas írónőre
A diplomaták próbálják megakadályozni az írónő letartóztatását.
A diplomaták próbálják megakadályozni az írónő letartóztatását.
Az új főügyész bemutatásán beszélt a fehérorosz elnök arról, hogy eszében sincs engedni a tüntetőknek.
Németh Zsolt szerint "teljesen megalapozottan váltotta ki a nemzetközi közösség felháborodását" az, ami a fehéroroszoknál történt. Hosszú út vezetett odáig, mire a kormánypártból valaki kimondta: elcsalták a fehérorosz választást.
Mélyül az egy hónappal ezelőtti választási csalás miatt kitört fehéroroszországi belpolitikai válság, A „főhős” Aljakszandr Lukasenka most már a megbántott államférfit adja.
Augusztus 8-a és szeptember 7-e között első számú kibercélponttá vált Fehéroroszország, az Európát ért összes támadás 20 százalékát kapták a nyakukba.
A fehérorosz Nyomozó Bizottság jelentést készített a fehérorosz elnöknek a választás után történtekről.
Szeptember közepéig lépnének életbe az uniós szankciók a fehérorosz tisztviselőkkel szemben, amelyek az ország belügyminiszterét is érintenék. Moszkva eközben azt jelentette be, hogy Aljakszandr Lukasenka elnököt az orosz fővárosba várják a napokban.
A nemrég pártot is alapító Marija Kalesznyikavát egy kisbusszal vitték el.
Hiába tiltották meg a tüntetést, több tízezren voltak az utcákon Minszkben és más fehérorosz városokban.
Linas Linkevicius szerint a fehérorosz válság kezelése az EU külpolitikájának hitelességét is aláássa.
Lukasenka szerint a katolikus egyház az ellenzéket támogatja a fehérorosz tüntetéseken, ezért a minszki katolikus érseket augusztus 31-e óta nem engedik vissza hazájába Lengyelországból. Szijjártó Péter most tollat ragadott az érdekében.
Üzent Orbán Viktornak, de a menekültválság hatásairól, az EU külpolitikájáról és a fehérorosz-helyzetről is beszélt a német lapnak adott interjújában Manfred Weber.
Lengyelországba kényszerítették szombatra virradóra Olha Kovalkova fehérorosz ellenzéki vezetőt. A lengyel kormánypalotában tartott sajtótájékoztatón elmondta, azzal kényszerítették külföldre, hogy közölték vele, megkínozzák és nem engedik ki a börtönből.
A fehérorosz ellenzék ellen használt Nexta Live alkalmazást kiberbiztonsági szakértők szerint tömeges adatgyűjtésre tervezték, az információkat egy orosz szerverre töltötték fel.
A belarusz diktátor köztévéjének dolgozói felmondtak, de az oroszok beugrottak segíteni.
Eközben pedig Moszkvába várják a fehérorosz védelmi minisztert.
Reformokat ígér az elnök, amelyekről állítása szerint szavazni is lehet majd.
Tüntetők menetoszlopai indultak el vasárnap délelőtt a Minszk központjában lévő Függetlenség tere felé, követelve Aljakszandr Lukasenka államfő lemondását, de helyszíni tudósítások szerint a rendőrök kordonokkal zárták le a tér felé vezető utcákat, és megkezdték a letartóztatásokat. Ezért a "Béke és Igazságosság" tiltakozó menet résztvevőinek egy része elindult az elnöki rezidenciához.
Többek között a BBC, a Reuters és az AFP működési engedélyét is visszavonták.
Az újságírókat is kiszorították a helyszínről, de ezúttal nem vittek el őket.