9 év után idén eltűnik az egyik fontos Android-funkció
Hamarosan hiába keresi, nem találja többé a Google Asszisztenst a mobilján. Jó hír azonban, hogy nagyot fejlődik az utódja, a Gemini.
Hamarosan hiába keresi, nem találja többé a Google Asszisztenst a mobilján. Jó hír azonban, hogy nagyot fejlődik az utódja, a Gemini.
Elsősorban a mobileszközökön és az okosotthon készülékein érhető el a Google Asszisztens, a keresőóriás virtuális segédje. Sokakat kiszolgált eddig, azonban a fejlesztője úgy döntött, ideje nyugdíjba küldeni. Lesz helyette más, és egy cseppet sem meglepő, hogy mi lép a helyére.
Régóta használhatatlan volt a Waze-be épített hangasszisztens, a fejlesztők pedig úgy látták, jobb inkább kivenni. A jövőben egy másik állhat a helyére.
A Google és a Samsung már jó ideje partnerek, és jó ideje szívesen használják látványos reklámfogásokra New York egyik ikonikus helyszínét, ahol minap is feltűnt egy nem mindennapi óriásplakát.
Parányi és vízálló Sonos új okoshangszórója. Sőt a wifis digitális asszisztensek révén akár még beszélgethetünk is vele. Kipróbáltuk, hogy milyen a Roam.
Olyan funkción dolgozik a Google, amely abban veheti ki a részét, hogy digitális asszisztense, a Google Assistant jobban felismerje a gyakran használt szavakat és neveket.
4K vagy 8K felbontás, HDR és Dolby Vision támogatás ide vagy oda, a vadonatúj televíziónk úgy csipog mint egy ősrégi Sokol rádió? Nyugalom, van megoldás a kábelmentes és stílusos hangtuningra, még ha nem is olcsó.
Már egy jó ideje tudni, hogy nem fogják támogatni a mobilplatformok a Microsoft digitális asszisztensét. Március utolsó napján el is jött a búcsú ideje.
Arra kerestük a választ, hogy a Xiaomi smarthome megoldása egy a hétköznapi gyakorlatban hasznos rendszer, vagy esetleg inkább csak a kütyürajongók szórakoztatására való. Jövünk a gyakorlati tapasztalatokkal.
A digitális asszisztensek nemcsak a mobilokon hasznosíthatók, bizonyos hotelszolgáltatásokat is rájuk lehet bízni – véli a Google. Az ötlet elméletben vírusos időkben is működhet, a gép pedig csak addig tárolja a szavakat, ameddig kell.
Ha a lehető legegyszerűbb módon szeretnénk minőségi térhatású hangzást a tévénkhez, akkor a többek közt digitális asszisztenst is felvonultató Sonos Arc jó választás lehet. De alaposan megkérik az árát.
A váratlan körülmények miatt úgy gondolja a Samsung, ideje fontolóra venni egy régebbi ajánlatot: lecserélné saját szolgáltatásait a Google szolgáltatásaira.
Szebb és jobban látható képmegjelenítővel felvértezett, valamint optimalizált fogyasztású notebookokkal támad a világ legnagyobb számítógépgyártója. Melyekről már Alexa sem hiányzik.
Szükség van a hallgatózásra a nyelvi algoritmus fejlesztéséhez.
Nem ritka a tech világban, hogy a riválisok a saját hasznukra fordítanák a másik problémáját. A LG dél-afrikai képviseleténél viszont, aki a Huaweit ért gyomrosokat használta volna fel, a visszájára fordult az élcelődés.
A Bloomberg átfogó cikke szerint a virtuális asszisztenseket fejlesztő vállalatok szinte mindegyike alkalmaz munkavállalókat, akik elemzik a szoftver által hallott mondatokat, hogy tökéletesítsék a program működését. Az Amazonnál és az Apple-nél is csinálnak ilyesmit.
Okoseszközeink is kiveszik a maguk részét a közelgő ünnepi szezonból. Most épp a Google talált ki valami érdekeset.
A Google megmutatta, hol tart most a gép: a mesterséges intelligenciának és a fejlett hangalkotó technológiának hála angolul már úgy telefonál, hogy a vonal másik végén lévő ember észre sem veszi, hogy valójában nem emberrel, hanem géppel beszélget.
Egy új kutatás szerint meglehetősen rosszul teljesít a Siri, sőt a Google Asszisztens is, ha szexuális kérdésekről faggatják őket.