A hirosimai és nagaszaki atomtámadás túlélőinek szervezete kapja idén a Nobel-békedíjat
A Nihon Hidankjo kapja idén a Nobel-békedíjat az atomfegyvermentes világ megvalósítása érdekében tett erőfeszítéseiért.
A Nihon Hidankjo kapja idén a Nobel-békedíjat az atomfegyvermentes világ megvalósítása érdekében tett erőfeszítéseiért.
Az egyetlen olyan ország, amely átélte az atomfegyveres támadásokat, ízléstelennek tartja a poénkodásokat.
Az ukrán elnök a hirosimai G7-csúcson világossá tette, hogy egy centit sem enged át Ukrajna területeiből.
A Reuters szerint úgy néz ki, Prigozsin ezúttal igazat mondott, és Bahmut valóban elesett, erre enged következtetni legalábbis Zelenszkij borús nyilatkozata. Az ukrán elnök szóvivője viszont cáfol.
A férfi a CNN-nek mesélte el, mit élt át Hirosimában, mikor ledobták az atombombát.
„A gyémántok nem az örökkévalóságnak szólnak” – fogalmazott Charles Michel, szójátékával a híres James Bond-film címére utalva.
Teljességgel elfogadhatatlan, hogy a nukleáris fegyverekkel rendelkező országok azok használatának lehetőségével fenyegetőzzenek - szögezte le António Guterres ENSZ-főtitkár a hirosimai pusztítás 77. évfordulóján szombaton.
Az ENSZ-főtitkára ugyanazon a konferencián, ahová Putyin üzent, azt mondta, „fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség elfelejti a hirosimai és nagaszaki tragédiákat”.
Hogy milyen testközelből az a kívül fehér, belül burgundivörös kompakt Mazda 3 és Mazda 6 sportkombi, amelyekkel a japán gyártó a fennállásának 100. évfordulóját ünnepli? Megnéztük és meghajtottuk őket.
17 ezer tonna TNT erejével rendelkezett az a robbanószerkezet, amelyet a világ első, háborúban bevetett atombombájaként ismer a világ. A héten 75 éve, hogy a Little Boy nevű bombát ledobták Hirosimára. A pusztítás hatása a mai napig érzékelhető.
A Mazda parányi első személyautója előtt tisztelegnek a vadonatúj 2020-as típusok.
74 év telt el azóta, hogy Hirosimára és Nagaszakira atombombát dobott az Egyesült Államok, és az erejük azóta csak pusztítóbb lett.
Egy percre az egész ország elnémult.
Most egy Hirosimában született sportolóról talált "vicceset" mondani a brutális költségvetéséről híres közszolgálati televízió. Puszta nyelvbotlás esetén még talán megbocsátható bűnről lenne szó, ám a két monológ között tapasztalható szünet miatt inkább a szándékosság jegyei fedezhetők fel.
Az Open Society Foundations friss fotósorozatában a Hirosimára és Nagaszakira ledobott atombombák okozta károk túlélőiről készített letisztult képek láthatók.
Az év végén leköszönő amerikai elnök egyfajta békeüzenettel jelent meg Hirosimában – mondta Frank Tibor történész, aki szerint az első atombomba támadás helyszínén tett látogatás annak a szimbolikus politizálásnak, gesztustételeknek a része, mely Obama számára – elnökségének utolsó hónapjaiban – az egyetlen lehetőség maradt az aktív jelenlétre. Mert a célja nem az, hogy bocsánatot kérjen az atombomba ledobásáért...
Észak-Korea, Szíria és Ukrajna helyzete is rontja a biztonsági környezetet.