Soha nem látott mélységbe zuhant a magyar születésszám
30 vagy 31 napos hónapban még soha nem született olyan kevés gyerek, mint idén áprilisban, sőt, egy kivétellel még az eddigi februárokból is magasabb szám érkezett.
30 vagy 31 napos hónapban még soha nem született olyan kevés gyerek, mint idén áprilisban, sőt, egy kivétellel még az eddigi februárokból is magasabb szám érkezett.
A külföldieket nem zavarta annyira a hosszú hétvégék hiánya.
Több megyében is negatív érték jött ki a helyi építőipar teljesítményére, a G7 annak járt utána, mi lehet a háttérben: Fejérben nem nehéz kitalálni, Tolnában annál érdekesebb.
A Covid-válság mélypontját idéző szintre zuhantak a magyarországi beruházások: a cégeknél nem nagyon hittek abban, hogy sok vevőjük lehet, az államnak pedig elfogyott a pénze. Arra kerestük a választ, mit tehet a kormány, miben reménykedhetnek a cégek, és borulhat-e az összeszerelő ország koncepciója.
A szolgáltató szektor árai az egekben járnak, és áprilisban a benziné is kimondottan magas volt, így aztán 3,7 százalékra nőtt az infláció a KSH friss adatai szerint.
2024 márciusában az ipari termelés 10,4 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest, és ez még úgy is hatalmas bukás, hogy tavaly három nappal többet dolgoztunk ebben a hónapban.
Szép többletet hozott a külkereskedelem, de a mögötte lévő folyamatok már nem annyira jó helyzetet mutatnak.
Majdnem negyedével kevesebb lakás épült az első negyedévben a tavalyi hasonló időszakhoz képest – derül ki a KSH friss adataiból. Lakóparki lakást egyet sem adtak át – sem a fővárosban, sem a megyeszékhelyeken.
Lerövidíti az átfutási időt a Központi Statisztikai Hivatal, amely a jövőben még hamarabb fogja közölni a részletes összgazdasági adatokat is.
Belendült a magyar gazdaság 2024 elején, bár ott még nem tartunk, ahonnan közel két éve esni kezdett. A növekedés egyik legfontosabb oka azonban nem túl örömteli: a telefon- és internetdíjak óriási emelkedése húzta felfelé a számokat.
Az átlagkereset havi bruttó 605 ezer, nettó 417 ezer volt februárban.
A statisztika kísérleti lesz, vagyis nem megbízható, alapja az uniós statisztikai hivatal 2005 óta létező heti árösszesítése. A magyarországi adatok forrása a nagy kúthálózatok ár-önbevallása, amit az energiahivatal felé tesznek.
A fővárosban és Debrecenben áttörték a lélektani határt az albérletárak.
Egy ezrelékponttal kisebb volt az infláció márciusban, mint februárban, a kormány öndicsőítő reakciója nem is maradhatott el.
Nőtt a magyar ipari termelés, ráadásul annál is jobban, ahogy az elemzők várták, de még korai lenne túlságosan örülni ennek.
Havi alapon még csökkent is a kiskereskedelem a KSH legfrissebb összesítése alapján. Kicsivel több benzint, de sokkal kevesebb használt cikket vásároltak a magyarok, mint egy éve.
Hatalmas csúcsot ért el a külkereskedelmi többletünk, csakhogy ezt nagyon nagy részben a világpiaci energiaárak esésének köszönhetjük. Ha ezt kivesszük a képletből, az látszik: egyre kevesebb magyar terméket sikerül eladni külföldön, és a magyaroknak sincs nagyon pénzük vásárolni.
5018 milliárd forint volt a 2023-as hiány, nőtt az államadósság is, a kamatkiadások majdnem megduplázódtak egyetlen év alatt. Az EU-nak elküldött jelentésben elismerte a kormány, hogy a 2024-re tervezett hiánycél tarthatatlan.